FANDOM


250px-Southern Air Temple courtyard

Świątynia powietrza jest to zespół klasztorów zamieszkałych przez nomadów powietrza. Mimo ludobójstwa magów świątynie stały się domem dla mieszkańców innych narodów. Budynki znajdują się zazwyczaj na wysokich górach. Istnieją cztery znane świątynie powietrza.


Świątynie Edytuj

Południowa Światynia Powietrza Edytuj

Restored Southern Air Temple
Information icon Osobny artykuł: Południowa Świątynia Powietrza

Południowa Świątynia Powietrza jest położona na wyspie na terytorium Powietrznych Nomadów. Była ona domem Aanga, Gyatso oraz Pasanga. Tak jak w Północnej Świątyni Powietrza, mieszkali w niej tylko mężczyźni. Jednak po rozpoczęciu wojny wszyscy zostali zamordowani i świątynia stała się cichym, wymarłym miejscem, do którego nikt się nie zapuszczał.

Północna Świątynia Powietrza Edytuj

Northern Air Temple in 171 AG
Information icon Osobny artykuł: Północna Świątynia Powietrza

Aang dowiedział się, że w Północnej Świątyni Powietrza żyją ludzie, którzy "kpią z przyciągania" i najwyraźniej to magowie powietrza. Kiedy docierają do świątyni okazuje się, że to ludzie, którym magowie ognia zniszczyli dom i przeprowadzili się do tej świątyni. Latali na lotniach. Jednak okazało się, że ojciec kaleki wyrabia broń dla Narodu Ognia.pozniej atakuja ja magowie ognia a w legenda korry kora przyjezdza tutaj by uczyć sie magi powietrza

Wschodnia swiatynia powietrza Edytuj

Restored Eastern Air Temple
Information icon Osobny artykuł: Wschodnia Świątynia Powietrza

Wschodnia Świątynia Powietrza była jedną z czterech świątyń Magów Powietrza. Tylko tutaj i w Zachodniej Świątyni Powietrza żyły kobiety. Guru Pathik żył tutaj przez dłuższy czas i uczył w tym miejscu Aanga panowania nad Stanem Awatara. Przed wojną, Aang miał zostać odesłany do Wschodniej Świątyni Powietrza, by doskonalić Magię Powietrza bez opieki Gyatso. Chłopiec nie potrafił znieść rozłąki z człowiekiem, którego kochał jak ojca - uciekł ze swojego domu. Podczas stu lat nieobecności Awatara, ta świątynia doznała największych uszkodzeń spośród klasztorów Powietrznych Nomadów. Na podstawie retrospekcji Appy można stwierdzić, że bizon urodził się w tej świątyni i to właśnie tam Aang wybrał zwierzę na swojego towarzysza. Żyła tutaj Siostra iio.Ta świątynia jest największa ze wszystkich świątyń. Ta świątynia jest także jedyną Świątynią Powietrza, której nie zwiedzili Katara i Sokka.

Zachodnia Światynia Powietrza Edytuj

Western Air Temple
Information icon Osobny artykuł: Zachodnia Światynia Powietrza

Drużyna Awatara przybywa do Zachodniej Świątyni Powietrza. Katara, Sokka, Aang i Toph ustalają nowy plan,jednak potrzebują nauczyciela magii ognia. W tym momencie do Świątyni przybywa Zuko, który podążał za Appą i planuje uczenie Awatara. Grupa nie zgadzą się na przyjęcie maga ognia i wyrzuca go. Toph, jednak przekonała się do Zuka i udała się do niego w nocy, który zaskoczony poparzył jej stopy. Następnego dnia Toph wraca do Klasztoru, gdzie uzdrawia ją Katara. Chwile później przybywa Człowiek-Spalina i atakuje Drużynę. Zuko udaje się do niego i każe mu odejść, jednak ten nie zwraca na niego uwagi. Sokka atakuje Człowieka-Spalinę bumerangiem i pokonuje go. Po tych wydarzeniach cała grupa zgadza się przyjąć Zuko do swojej grupy. Jednakże Katara nie jest przekonana do Zuko i ostrzega go o wszelkich konsekwencjach zdrady.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki