FANDOM


Awatar - wstępnie zostal uformowany kiedy Wan trwale połączony sie z Raava w harmonicznej Konwergencji 9829 BG, jest to ludzka postać światła i spokoju przez połączenie Ducha Awatara. Jako jedyny fizyczny z możliwością tkania wszystkich czterech elementów, uważa się obowiązkiem Awatara opanować cztery sztuki

Avatars

Awatarzy

gięcia i korzystać z tego uprawnienia, aby zachować równowagę między czterema narodami świata, jak również pomiędzy ludzkośca i duchami.

Po śmierci, duch powoduje reinkarnacje w następnym narodzie: ognia, powietrza, wody i ziemai. Pierwszy Awatar, Wan, nauczył się elementów, jest to także tradycyjny porządek, w którym poprzednie wcielenie ma opanowanie elementy, począwszy od techniki gięcia Awatara.Cykl reinkarnacji można podzielić tylko na Awatarow, czy zginął podczas Stanu Awatara, Raava zostanie usunięta z Avatara i zniszczona, lub Duch Awatara jest zagrożony przez duchowe infekcje.

Jako duch, Awatar posiada wrodzone połączenie z duchem świata i wykorzystywany jest jako pomost między dwoma światami, w celu utrzymania pokoju między nimi i zapewnienia harmonii. Po Harmonicznej Konwergence w 171 AG, Avatar Korra zostawiła portale otwarte i wyrzekł się swojej roli jako pomost między dwoma światami niech ludzie i duchy żyją razem w harmonii. Awatar jest również w stanie przypomnieć wydarzenia z poprzednich wcieleń, łącząc ze wspomnieniami poprzednich Avatarow; Jednak to połączenie zostało zerwane w czasie kiedy Vaatu wyja z ciala Korry, Raave i ja zniszczył.

Każdy naród ma metodę rozpoznawania nowego Awatara. Wśród Nomadow powietrza, polegał na przedstawieniu zabawek , że wybrany wybral dokładnie cztery, który należały do ostatnich Awatarów, zwane sa jako Relikwie Awatara. Tradycyjnie, dziecko dowiaduje się o swojej tożsamości jako Awatara w szesnaste urodziny. Jednak Avatar Aang, powiedziano w wieku dwunastu lat, w strachu przed uruchomieniem wojnny ze względu na Naród Ognia, rosnącej agresji. Korra została odkryta jako Awatara, gdy miała zaledwie cztery lata.

Awatar posiada również zdolność do zginania samej energii, choć bardzo niewiele Avatarow nauczyło się tej techniki. Awatar Aang nauczył się jej od ostatniego Lwiożółwia i wykorzystał ja, aby usunąć Króla Feniksa Ozai jego magie, kończąc stuletnią wojnę. Później używał go do końca panowania Yakone. Korra także nauczał sie tej zdolności po podłączeniu z Aangiem, gdy straciła moce. Ona przywrocila magie Lin Beifong i wielu innym ofiara. W czasie Harmonijnej bitwy by wydostac Raave z ciala Unalaqa, Korra takze uzyla techniki magii energii

Po opanowaniu kontroli Stanu Awatara, Avatar jest określany jako "w pełni zrealizowany".

Historia Edytuj

The first Avatar

Podczas Harmonijnego Zrównania 9829 BG, Wan trwale powiązane sie z Raava, stając się pierwszym Avatarem.

Kiedy Wan został pierwszym Avatarem, został wygnany do lasu z żółwia lwa ogień po tym, jak ukradł zdolność Magi Ognia. W ciągu dwóch lat od daty jego wygnania, Wan zaprzyjaźnił się z duchami, doskonalił swoje umiejętności Magi Ognia i postanowił podróżować po świecie, aby znaleźć inne miasta lwa żółwia. Podczas swojej podróży, Wan napotkał Raava, ducha światłości i pokoju, zwalczajacego Vaatu, ducha ciemności i chaosu. Nieświadomy tożsamości Vaatu jest w momencie, Wan został oszukany przez ciemnego ducha do oddzielenia go od Raava, uwalniając ciemność i chaos na świecie. Chcąc naprawić swój błąd, Wan wyruszyl z Raava w poszukiwaniu innych żółwi lwa w celu uzyskania elementów powietrza, wody i ziemi, i nauczyć się je opanować.

O rok później, podczas walki z Vaatu w czasie harmonicznej konwergencji, Wan połączył się na stałe z Raava, stając się pierwszym Avatarem i zyskuje zdolność do zginania wszystkich czterech elementów na raz. Zamknął Vaatu ducha w Drzewie , Wan nadzorował odejście duchów do własnego świata i zamknął dwa portale, tak, że żaden człowiek nie byłby w stanie fizycznie podróżować tam i ryzyko ucieczki Vaatu. Wan podjął się zadania bycia pomostem między dwoma światami, utrzymując równowagę i spokój. Lata później, Raava zapewnił umierającego Wan, że będą ze sobą we wszystkich swoich wcieleniach, zwiastując początek cyklu Avatar i zapewnienie kontynuacji roli Awatara jako rozjemcy obu światów.

Raava's spirit in Korra

Po czym zniszczona a tym samym tracąc połączenia do wszystkich ostatnich Awatarów, Raava połączone z Korra podczas Harmonicznej Konwergencji z 171 AG, odtwarzając Avatar Ducha z nią.

Awatar cykl kontynuowany przez dziesięć tysięcy lat, aż do następnej Harmonicznej konvergencji, gdy Avatar Korra walczyła z Unalaq, który próbował stworzyć nowy świat pod wpływem Vaatu poprzez fuzję z duchem stać Mrocznym Awatarem. Podczas bitwy, Vaatu był w stanie dotrzeć z Unalaq i zgrać Raava z ciała Korry . Unalaq zniszczyl światło ducha, który odciętą połączenie Korra do swoich poprzednich wcieleń i zakończył cykl Avatar. Jako sposób łączenia się z kosmiczną energią wszechświata, Korra medytował w Drzewie czasu i była w stanie zgiąć własną energię astralną projekcję wydać z siebie do walki Unalaq.

Z pomocą Jinora, który przyspieszył wzrost Raava w ciągu Vaatu, Korra udało wydobyć ducha światła z jej ciemnym odpowiednika i pokonala Unalaq z własnej techniki pacyfikacji, oczyszczającej i rozpraszanie Dark Avatar. Wracając do Ducha Świata, Korra i Raava używane energię duchową z, sekund przed końcem Harmonicznej Convergencji. Mimo, że jej duch Awatara powrócił do niej, Korra nie mógł już łączyć się z jej poprzednich wcieleń. Po podjęciu decyzji, aby utrzymać portali duchow korra zostawila otwarte, Korra oświadczyła, że Avatar nie będzie już mostem między światami, ale ona nadal bedzie używać światła ducha Raava by poprowadzić świat w kierunku pokoju.

Stan awatara Edytuj

Mój Artykuł : Duch Awatara
W Stanie Awatara, Avatar ma możliwość władaniem wszystkimi wchodzi
Aang controls the Avatar State

Aang wchodzi w stan avatara

w stan avatara żywiołami bez konieczności ich nauki. Wchodząc w Stan Awatara wcielenia ducha planety korzysta z doświadczeń poprzednich Awatarów, przez co oczy aktualnego wcielenia zaczynają świecić. Mag czterech żywiołów może nieświadomie wejść w Stan Awatara będąc w niebezpieczeństwie lub podczas wybuchu gniewu oraz smutku.

Opanowanie Stanu Awatara to duże wyzwanie, trzeba spędzić wiele czasu na medytacji dotąd, aż opanuje się duchową stronę swojej osobowości. Dzięki temu Awatar może wkraczać w świat duchów, spotykać swoje poprzednie wcielenia a także z nimi w Stanie Awatara rozmawiać.Jeżeli Avatar umrze w Stanie Avatara reinkarnacja zostanie przerwana. Wszystkie wcielenia Avatarów przestaną istnieć łącznie z magiem czterech żywiołów, który zginął. Stan Avatara to duch o imieniu Raava ktora stworzyla pierwszego Avatara.

Cykl awatara Edytuj

Statues glow

Cykl avatara

Pierwszy Avatar , Wan , został Avatarem po próbował rozstrzygnąć sprawy między ludzi żyjących w jego czasach , a duchy . Jego działania wprawione w ruchłańcuch wydarzeń, które doprowadziły do ​​cyklu Avatar .Reinkarnacją Awatara jest kontrolowana przez Cyklu Avatar elementów : wody , ziemi, ognia, powietrza. Cykl opiera się na fragmencie z czterech pór roku (woda jest zimą , wiosna jest ziemią , ogień jest latem , a powietrze jest jesienią) .

Kiedy Avatar umiera,obok Avatar urodzą się do następnego kraju w cyklu Avatar , np. Avatar Yangchen z powietrza Nomads nastąpiła Avatar Kuruk z Północnego Plemienia Wody , który został następnie Avatar Kyoshi z Królestwa Ziemi , który następnie Roku Avatar z Narodu Ognia , który następnie Aang Avatar z powietrza Nomads który następnie Avatar Korra z Południowego Plemienia wody.

Cykl Avatar także określa kolejność, w której każdy Awatar musi nauczyć cztery gięcia dyscyplin. Avatar zaczyna się od opanowania rodzinnego elementu , więcAvatar urodził się Plemienia Wody najpierw nauczyć waterbending . Avatar następnie przechodzi do nauki trzech pozostałych dyscyplin gnące w kolejności cyklu ;Avatar Tribe Woda najpierw nauczyć waterbending , następnie earthbending , następnie firebending , wreszcie airbending , w tej kolejności. Ze względu na jego szczególną sytuację , jednak Avatar Aang próbował dowiedzieć się ogień w jego drugiego elementu , najpierw Jeong Jeong , który pierwotnie sprzeciw ze względu na cykl , ale skończyło się na naukę firebending ostatnio po przedwcześnie kończy swój trening z Jeong Jeong.

Mroczny Avatar Edytuj

Mój Artykuł : Mroczny Awatar

Mroczny Avatar jest antytezą Awatara, i powstał z połączenia Vaatu i Unalaq, tworząc postać ciemności i chaosu.Ciemny Awatar na celu zjednoczenia sfery fizycznych i duchowych, a także zapoczątkować nowego porządku światowego dziesięciu tysięcy lat ciemności, ale został pokonany przez astralnej projekcji Korra podczas Harmonicznej Konwergencji 171 ASC. Za stan Ciemnego Avatara odpowiada energia Vaatu.

Umiejetności Edytuj

Roku bending theelements

Avatar Roko tka wszystkie Żywioły

Awatar jest w stanie kontrolować więcej niż jeden zywiol na raz. Aang najpierw wykazać swoja zdolność w Ba Sing Se, gdy użyły magi ziemi by odtworzyć zoo podczas podróży z jego magia powietrza.

Podczas bitwy z Ozai, Aang wykorzystuje cztery elementy, podczas gdy w awatarze stanie byl prawie niepokonany i używanl elementy wysoce niszczycielskiego ataku. Ten składał się z jego magii powietrza, po raz pierwszy w kulistej tarczy wokół siebie, jak zwykle, gdy w awatarze stanie, ale następnie przy użyciu magi ognia do tworzenia ognia, a następnie skompresować płomienie w pierścień wokół tarczy powietrza. Następnie Aang złamał duże ilości ziemi z gruntu i prasuje te skały w mniejsze skały . Wreszcie użył wody i sprężonego w ostatnim pierścieniu wokół niego.

Medytacja Edytuj

Aang meditating into the Avatar State

Aang w czasie Letniego przesilenia.

Aang nie wprowadzil Stan Awatara podczas medytacji i harmonii z duchami wokół niego, ale jego tatuaże i oczy świecą w ten sam sposób, gdy używa medytacji, aby wejść do świata duchów. Dzięki tej metodzie, odwiedził ducha świata z jego dusza, pozostawiając jego ciało bezbronne  w świecie rzeczywistym. Przykładem tego był widziany na Biegunie Północnym.

Znane wystąpienia medytacji Edytuj

 • Roko medytuje w świątyni na wyspie Półksiężyca, wchodzi w Stan Awatara
 • Aang medytował zeby spotkac sie z Roko
 • Aang medytował na Lwiożółwiu aby zdobyć mądrość z jego poprzednich wcieleń.
 • Aang medytował przed spotkaniem Zuko w Yu Dao.
 • Korra medytował podczas gdy zostala porwana przez Tarrloka.
 • Korra medytował w Drzewie czasu w celu podłączenia się do kosmicznej energii wszechświata i stworzenia Astralnej Projekcji do walki.


Znani Awatarzy Edytuj

Avatar line-up

Aang w stanie Awatara widzi Roko, Kyoshi ,Yangchen i Kuruka.

Dokonania Awatarów Edytuj

Wan Edytuj

 • Po połączeniu się z Raavą stał się pierwszym Awatarem.
 • Pokonał Vaatu i uwięził go na 10,000 lat w Drzewie Czasu.
 • Rozdzielił Świat Duchów i Świat Ludzi.
 • Próbował zaprowadzić pokój w Świecie Ludzi.

Nieznany Awatar Edytuj

 • Pilnował pokoju i harmonii na świcie.

Yangchen Edytuj

 • Pokonała Generała.
 • Pilnowała porządku na świecie.

Kuruk Edytuj

 • Pilnował pokoju i harmonii w świecie
 • Próbował zabić ducha Koha.

Kyoshi Edytuj

Roko Edytuj

Aang Edytuj

Korra Edytuj

Ciekawostki Edytuj

 • Pierwszym awatarem był mag ognia .
 • Korra i Aang wyjątkowo szybko dowiedzieli się o tym, że są Awatarami - Aangowi zostało to wytłumaczone w młodym wieku z powodu zbliżającej się wojny, Korra sama się o tym dowiedziała, gdy w bardzo młodym wieku opanowała magię Ognia, Wody i Ziemi
 • Przed opracowaniem "początki, część 1" oraz "Początki 2", Michael Dante DiMartino stwierdzil w Avatar: The Last Airbender-The Art of The Animated Series, str. 14, że "w Biblii, napisali, że "Avatar jest wcieleniem Ducha Planety w ludzkiej postaci", choć później spadł ten pomysł dla serii "; jednak żadnej wzmianki o pochodzeniu Ducha awatara.
 • Określenie "Awatar" pochodzi od sanskryckiego słowa avatāraḥ, (sanskryt: अवतारः), co oznacza "zejście". W hinduizmie, Wisznu objawia się jako awatar do przywrócenia równowagi na Ziemi, w okresie nierównowagi.
 • Stwierdzono przez twórców serii, że tatuaże nomadow świeca gdyz idą chi linie.
 • Dwa odcinki w którym Raava trwale połączyla sie z ludzkim przeciwieństwem siebie w tym płci i oryginalnych elementów człowieka były przeciwieństwa. Kiedy pierwotnie rozpoczął cykl, połączyła się z duchem Wana, mężczyzny, którego elementem był ogień oryginał.Drugi przypadek był z Korra, kobieta, której oryginalna elementem była woda.
 • Avatar poświata od stanu przypomina białą aurę otaczającą Wana kiedy z Raava tymczasowo połączone.
 • Tworcy serialu powiedzieli ze w czasie Stanu Awatara, Aang i inni magowie widza podczas jasnego swiatla w oczach.

Rozpocznij dyskusję Dyskusje o artykule Awatar

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.