FANDOM


Porady dla nowych użytkowników Edytuj

  • Edytujemy sumiennie i dokładnie. Nie robimy tego ani dla liczby edycji, ani dla odznak.
  • Pamiętaj, że Twoje edycje są kontrolowane i korygowane przez innych edytorów.
  • Wszelkie pytania kierujemy do administracji.

Zasady edycji Edytuj

Odcinki Edytuj

W przeważającej części przypadków konstrukcja artykułu składa się z szablonu OdcinekBox, wstępu z cytatem oraz kategorii Odcinki. Możliwe jest w uzasadnionych przypadkach użycie większej liczby kategorii (np. w przypadku filmu), jednak należy pamiętać o tym, aby zachować przejrzysty układ i tą samą konwencję dotyczącą nazywania nagłówków i ich kolejności.

OdcinekBox Edytuj

Odcinekbox jest szczególnym szablonem, który pozwala nam wpisywać informacje dotyczące odcinka, takie jak: Sezon, data, informację o twórcach, oryginalny tytuł, daty premier w Polsce i na świecie. Wykorzystujemy do tego szablon OdcinekBox.

Wstęp + Cytat Edytuj

Wstęp jest krótkim opisem wątków odcinka, przeważnie poświęcamy w nim jedno lub dwa zdania na każdy wątek, tj. w dużym skrócie opisujemy co w danym odcinku będą robić postacie,. Cytat można dodac ale nie trzeba lecz przy finalowych odcinkach takich jak np. Ciemność upada zawsze trzeba dodac cytat. Cytat należy wstawiać przy użyciu stworzonego szablonu.

Uwaga! Kolor tabeli i cytatu ma sie odnosic do ksiegi np. Woda kolor tabeli i cytatu niebieski.

Fabuła Edytuj

Szczegółowe streszczenie fabuły obejmujące wszystkie wątki odcinka. Streszczenie nie powinno zawierać cytatów ani dialogów, te umieszczamy w cytatach.

Zakończenie Edytuj

Tutaj umieszczamy opis tego co następuje po zakończeniu odcinka - z napisami końcowymi. Może to być piosenka, która wystąpiła w trakcie odcinka, lub inna, wcześniejsza piosenka. Czasem zdarza się też, że na koniec następuje jakaś zabawna scenka.

Przypisy Edytuj

W odcinku fianlowym powinny znalezc sie przypisy ktore mowia o aktorach np. Ciemność upada.

Organizacje Edytuj

Artykuł dotyczący organizacji ma zawierać wszystkie znane na jego temat informacje. Obok konkretnych informacji możemy umieszczać obrazki dotyczące opisywanego fragmentu.

DrużynaBox Edytuj

DrużynaBox jest szczególnym szablonem, który pozwala nam wpisywać informacje dotyczące organizacji, takie jak: liderzy, członkowie, cel, debiut . Wykorzystujemy do tego szablon DrużynaBox

Wstęp + Cytat Edytuj

Wstęp jest krótkim opisem organizacji, przeważnie poświęcamy w nim jedno lub dwa zdania. Cytat należy wstawiać przed wstępem przy użyciu stworzonego szablonu cytat.

Uwaga! kolor szablonu i tabeli ma wiazac sie do pochodzenie np. Magowie wody, szablon i cytat niebieski, Wszystkie magie, szablon i cytat fioletowy

Szablon Magia Edytuj

Uwaga! kolor szablonu i tabeli ma wiązać się z odpowiednią magią, np. Magia Ognia, kolor szablonu i cytatu - czerwony.

Bohaterowie Edytuj

Artykuł dotyczący bohatera ma zawierać wszystkie znane na jego temat informacje. W zależności od tego, jak często pojawia się bohater i ile znamy o nim informacji, artykuł oprócz niżej wymienionych części możemy wzbogacić o nowe, np. Umiejętności, Wczesne życie, Aluzje itp. Obok konkretnych informacji możemy umieszczać obrazki dotyczące opisywanego fragmentu.

PostaćBox Edytuj

PostaćBox jest szczególnym szablonem, który pozwala nam wpisywać informacje dotyczące bohatera, takie jak: wiek, narodowość, miasto rodzinne, broń , sojusznicy, pierwsze wystąpienie, dubbing. Wykorzystujemy do tego szablon PostaćBox.

Wstęp + Cytat Edytuj

Wstęp jest krótkim opisem bohatera, przeważnie poświęcamy w nim jedno lub dwa zdania. Cytat należy wstawiać przed wstępem przy użyciu stworzonego szablonu cytat.

Uwaga! kolor szablonu i tabeli ma wiazac sie do pochodzenie np. Mag wody, tabela i cytat niebieski.

Biografia Edytuj

Zawiera dokładny opis warunków życia bohatera. Może być przedstawiona w formie kilku części, np. Wczesne życie, Dorosłość, Przyszłe życie.

Osobowość Edytuj

Opis cech charakteru bohatera, jego zachowanie i stosunek do życia.

Umiejętności Edytuj

Tutaj opisujemy zdolnosci bohatera np. do Magii Wody jesli to awatar wszystko piszemy odzielnie. np. Aang.

Inne informacje Edytuj

Ciekawostki dotyczące bohatera, które nie pasują do wcześniejszych części artykułu.

Zdjęcie Edytuj

Zdjęcia w artykulach maja byc ladnie poukładane np. Jesli wstawimy zdjecie z prawej strony to kolejne z lewej. Rozmiar zdjecia w artykulem ma zawsze wynosic 250px, zawsze ten wymiar jest ustawiony w dodawaniu zdjecia. Podpis do zdjecia ma byc staranny i sensowny, powinien takze zawierac linki do artykulow. Przyklad zdjecia z opisu:

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki