FANDOM


Information icon Osobny artykuł: Jeong Jeong
Real-world
Odcinek-Dezerter
"Dezerter"
Informacje
Księga

Woda

Odcinek

16/61

Premiera
(Polska)

23 lipca 2008

Położenie odcinka
← Poprzedni

Bato z Plemienia Wody

Następny →

Północna Świątynia Powietrza (odcinek)

[[Transkrypt:{{{nazwa}}}|Transkrypt]]

Dezerter (ang. The Deserter) to szesnasty odcinek serialu animowanego "Awatar: Legenda Aanga". Jego premiera miała miejsce 21 października 2005 roku w Stanach Zjednoczonych i 23 lipca 2008 roku w Polsce.

Streszczenie Edytuj

200px-Aang firebends for the first time
Sokka jest głodny, narzeka. Katara zobaczyła ogłoszenie, że w miasteczku Narodu Ognia jest festiwal Dni Ognia. Appa i Momo chowają się za krzakiem, a reszta zakłada kaptury, aby ich nie rozpoznano. Gdy wchodzą na festiwal kupują maski. Zobaczyli żonglera, który daje pokaz. Katara wchodzi na scenę. Aang chce ją uratować, ponieważ myślał, że żongler coś jej zrobi. Maska Aanga spadła i wszystko się wydało. Zaczęto go gonić. Pewien człowiek pomógł im uciec i chciał zaprowadzić Awatara do Jeong Jeonga, maga ognia. Aang chciał się od niego uczyć Magii Ognia, lecz ten odmówił. Aang zamienia się w Avatara Roko i przekonuje Dezertera by się od niego uczył. Jeong Jeong uczy Aanga lecz na razie nie tkania ognia. Dezerter opowiada historię o Zhao, ponieważ młody Avatar jest podobnie natarczywy. Zhao atakuje Jeong Jeonga
lecz ten znika. Aang wywołuje ogień i poparza nim Katarę, a Sokka jest na niego zły. Katara odkrywa swój dar do uzdrawiania. Aang zauważa, że Admirał nie kontroluje swojej magii i  wykorzystuje to przeciwko niemu. Zhao spala wszystkie łodzie i nie ma jak uciec.' Trójka przyjaciół odlatuje na Appie.

Fabuła Edytuj

Zuko searching for answers To niemożliwe! Gdzie reszta zwoju?!

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli drażni cię niedobór informacji – rozbuduj go.

Przypisy Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • W tym odcinku, Aang używa tego samego ruchu co w czołówce.
  • Jest to jedyny odcinek, w którym pojawia się Zhao, a Zuko nie.
  • Chociaż ta księga jest poświęcona nauczaniu Aanga magii wody, w tym Aang uczy się magii ognia.
  • Katara pierwszy raz używa Magii Uzdrawiania.

Szablon:LAOdcinki

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki