FANDOM


Real-world
Odcinek-Duch współzawodnictwa
"Duch współzawodnictwa"
Informacje
Księga

Powietrze

Odcinek

5/52

Premiera
(Polska)

23 września 2012

Położenie odcinka
← Poprzedni

Głos w nocy

Następny →

A zwycięzcą jest...

[[Transkrypt:{{{nazwa}}}|Transkrypt]]

Duch współzawodnictwa (ang. The Spirit of Competition) to piąty odcinek serialu animowanego Legenda Korry. Jego premiera miała miejsce 5 maja 2012 roku w Stanach Zjednoczonych i 23 września 2012 roku w Polsce.

Opis Edytuj

Odcinek opowiada o 3 pierwszych walkach Ognistych Fredek w turnieju magicznym. Mówi również o miłosnych rozterkach młodej Avatar Korry.

Początek odcinka przedstawia trening do meczu z Królikobobrami. Kiedy do sali ćwiczeń wchodzi Asami na twarzy Korry wyraźnie maluje się niezadowolenie. Po tym jak panna Sato i Mako wychodzą, Bolin próbuje zaprosić Korrę na wspólne wyjście, ale ona wymiguje się od randki pod pretekstem ćwiczeń z Tenzinem. Z sali treningowej przenosimy się do mieszkania Bolina i Mako. Kiedy to Bolin pyta się brata co sądzi o Korze. Na to Mako odpowiada mu, że jest świetna, lecz powinien wybrać Asami. Bolin mówi mu, że chodziło o dziewczynę dla niego. Mako gdy usłyszał to zdanie od razu zaczął się wymigiwać. Korra również pyta się dziewczynek czyli Jinor'y i Ikki, co powinna zrobić w sprawie Maka, lecz one zbytnio jej nie pomagają. Dopiero Pema mówi Korze, co ta powinna zrobić.

Korra and Bolin laughing

Randa Korry i Bolina.

Po wygranym meczu z Królikoburami, Korra mówi Mako, że mają świetną łączność w czasie meczu i powinni się częściej się spotykać poza ringiem. Mówi mu również, że bardzo się jej podoba i że pasują do siebie. Na co Mako odpowiada, że rozumie, ale on nie czuje tego samego. Do sali wchodzą Bolin i Asami, a na twarzy Korry pojawia się smutek i zakłopotanie. Bolin ponownie próbował zaprosić dziewczynę na randkę, tym razem Korra zgodziła się.


Korra zgodziła się pójść za randkę z Bolinem. Młoda Avatar traktował to jako zabawę , lecz Bolin bardzo się starał, aby jego relacje z Korrą przeszły na nowy poziom. Korra bardzo dobrze bawiła się na randce z Bolinem. Po powrocie spotyka Maka na schodach przed areną. Pyta się on jej w co ona pogrywa. Mako stwierdził, że Korra chce się na nim odegrać. Dochodzi między nimi do kłótni.

Po meczu Mako znajduje Korre w altanie obok areny.Edytuj

Korra-Mako-Kiss-The-Legend-of-Korra

Pierwszy pocałunek Korry i Mako.

Chłopak wyznał, że choć Korra często go denerwuje to myśli, iż jest cudowna. W tym momencie Korra zaczyna go całować, a Mako odwzajemnia pocałunek. Widzi to Bolin i załamuje się. Wtedy to Mako biegnie za nim, chcąc mu to wszystko wytłumaczyć , ale Bolin nie chce słuchać tłumaczeń brata. Po czym rozpoczyna się mecz. Fretki nie radzą sobie za dobrze. Przegrywają dwie rundy a w trzeciej muszą wygrać bo inaczej odpadną z turnieju. Bolin i Mako szybko odpadają. Na ringu zostaje tylko Korra. Chłopaki pomagają sobie wyjść z wody wtedy to 
Tumblr m5q6oxr9gH1r7ttg0

Mako i Bolin.

Mako i Bolin godzą się i stwierdzają, że z dziewczynami nie jest tak łatwo. Korra wygrywa cały mecz. W szatni drużyna tłumaczy sobie wszystko, Korra mówi Bolinowi że świetnie bawiła się na randce, ale wolałaby żeby zostali przyjaciółmi. Również Mako godzi się z Korrą i zostają przyjaciółmi.

Zobacz teżEdytuj

LISTA ODCINKÓW KSIĘGI I: POWIETRZE

1. "Witaj w Mieście Republiki"
2. "Liść na wietrze"
3. "Objawienie"
4. "Głos w nocy"

5. "Duch współzawodnictwa"
6. "A zwycięzcą jest..."
7. "Pokłosie"
8. "Spotkanie biegunów"

9. "Z przeszłości"
10. "Wojna"
11. "Trupy w szafie"
12. "Koniec gry"

Księgi: Woda | Ziemia | Ogień| Powietrze| Duchy|Zmiana|Równowaga

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki