FANDOM


Avatar Day.png

W czasie Dnia Awatara mieszkancy pala drewniane figury Awatarow.

Dzień Awatara pierwotnie święta odbyła się rocznica zniesławienia awatara w Chin wsi po śmierci jej patrona, China Wielkiego. Zgodnie z głębokiego przekonania, że Awatar Kyoshi zamordowala ich przywódcę, mieszkańcy wsi do czasu gdy Aang przybył 100 AG i uratował wioskę przed inwazją. Po ratunku, mieszkańcow przebaczono Avatarowi i stał się świętem na cześć Aanga i wszystkich wcielen. Stworzony dla Awatara Surowe Ciasto.

Historia Edytuj

W czasie Avatar Kyoshi, Chin Wielki ustanowił podboje kontynentalne, zajmując wszystkie zakątki Ziemi Królestwa, z wyjątkiem Ba Sing Se i szli do półwyspu, gdzie Awatar Kyoshi mieszkała. Chin Wioska później się opierać na tym miejscu. To także tam, gdzie Kyoshi ostrzegła China, że nie będzie siedzieć bezczynie. Pomimo tego, Chin zaatakowal Kyoshi lecz ona weszla w Stan Awatara i stworzyla wyspe, Chin spadl z klifu i umarl.

Po wypadku, ludzie z Chin Wsi postanowili uhonorować swojego lidera, jak i potępic Avatara i wszystkich jego przyszłych wcielen, w formie festiwalu, nazwany Dzień Awatara.

Sand whirlwind.png

Kyoshi objawia sie przed wioska Chin.

W 100 AG przybywa do wioski Aang z Sokka i Katara, mieszkancy obchodzili festiwal Aang byl bardzo zadowolony lecz po chwili jeden z ludzi rzucil w strone drewnianych figur ogien mieszkancy zaczeli krzyczec na Awatara Aang zaprzestal tego i przedstawil sie. Zostal zlapany do aresztu w ktorym musial przygotowac sie na zeznania w sprawie Kyoshi i China. Kiedy doszlo do sytuacji Aang nie wiedzial co ma mowic wiec Katara przywolala Kyoshi ta weszla w cialo Aanga i przyznala sie do winy. Aang zostal skazany na Koło Kar nagle wioske zaatakowala grupa Narodu Ognia , Aang postanowil walczyc i wygral bitwe.

Od tamtej pory wioska chin zaczela traktowac Awatara honorowo i jego wcielenia. Mieszkancy stworzyli wlasne ciasto z podobizna Aanga.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki