FANDOM


Air Nomads emblem Airbending emblem

"Nie możemy zajmować się tym, co było. Musimy działać na to, co jest"
— Gyatso

Gyatso
嘉措
Gyatso
Informacje biograficzne
Narodowość

Nomadowie Powietrza

Pochodzenie

Południowa Świątynia Powietrza

Wiek

79

Narodziny

79 BG

Śmierć

0 AG

Opis fizyczny
Płeć

Mężczyzna

Oczy

Brazowe

Włosy

Siwe

Skóra

Blada

Informacje osobowe
Ulubiona broń

Magia Powietrza

Informacje chronologiczne i polityczne
Zajęcie

Nauczyciel magii powietrzaMnich

Przynależność

Nomadowie Powietrza

Debiut

Odcinki/Południowa Świątynia Powietrza

Ostatni występ

Podział (część 1)

Mnich Gyatso - jest Magiem Powietrza i przyjacielem Aanga. Aang uczył się u niego Magii Powietrza, oraz często spędzał z nim czas. Gyatso był przyjacielem poprzedniego Awatara - Roko oraz guru Pathika. Gdy Awatar  Aang dowiedział, się że zostanie odebrany Gyatso załamał się psychicznie i postanowił ucieczkę z latającym bizonem Appą. Glos Gyatso podstawia Sab Shimono.

Historia Edytuj

Aang and Gyatso

Gyatso bawi sie z Aangiem

Dwanaście lat po śmierci Roku , w Gjaco był obecny z resztą Rady Starszych , gdy tożsamość Aang jako nowego Avatar został ujawniony . Od Gjaco był osobistym nauczycielem i opiekunem Aang jest , stało się również jego obowiązkiem jest lepsze umiejętności airbending na awatara . Więź między nimi stała się bardzo silna i kameralny do punktu, w którym Gjaco zostałojcowska postać do Aanga , a takżebliskim przyjacielem i powiernikiem . Pomógł Aang z treningu airbending , grać w gry z nim, a wykonane Aang jest trudny czas w świątyni bardziej enjoyable.Even choć stan Aang został ogłoszony jako Avatar, Gjaco Uważa , że powinien nadal rozwijać się jako zwykły chłopak . Odmówił przyspieszyć szkolenie airbending Aang , a zapewnił Monk Tashi że Aang był zadowolony i miał czas na gry . Pozostali mnisi nie zgodził się z tym , wierząc, że miłość Gjaco dla chłopca została zmętnienie jego osąd. Zarządził , że Gjaco i Aang miały być rozdzielone i że Aang miał zostać wysłany do Wschodniej Świątyni Powietrza , aby zakończyć swój trening . Aang podsłuchał to i , że już ostracyzmu przez kolegów po jego tożsamości jakoAwatar zostały ujawnione, była w szoku , że mnisi chcieli odizolować go od jego ostatniego i najlepszego przyjaciela . Nie wiedząc, że Gjaco przeznaczony do zwalczania tej decyzji , Aang uciekł do świątyni z Appa , a następnie zamrożone do góry lodowej na sto lat. Gjaco nigdy nie widziałem Aang ponownie.

Gyatso's corpse

Szkielet Gyatso w swiatyni

Drewniana statua Monk Gjaco został umieszczony na dziedzińcu świątyni Southern Air przed wejściem do korytarza prowadzącego do sanktuarium świątyni powietrza, doceniają jego airbending waleczność. Pamięć Gjaco mieszkała na w postaci Aang, który zasmucony jego śmierci bardzo, wchodząc w awatarze państwa na odkrywanie jego zwłoki w zgliszczach zniszczonego budynku w Southern Air Temple.When Aang próbował otworzyć swoje czakry, musiał uwolnić cały swój smutek w celu otwarcia czakry powietrza znajdujący się w jego sercu. Gdy Aang rozplanowany cały swój smutek w porę, wszyscy koczownicy z Gjaco powietrza z przodu, pojawił się przed nim. Dzięki za wskazówki Pathik, Aang był w stanie poradzić sobie z bólem, że śmierć Gjaco i upadek Nomadów Air dał mu, a on był w stanie puścić go.

Festiwal Yangchen Edytuj

Aang and Gyatso kiting

Aang z Gyatso łapią ptaki

Z powodu oddania do Awatara Yangchen jej służbie jako Awatara, ma groźby wojny doszło do całego pokolenia po jej śmierci około 345 BG. W wyniku tego, była bardzo szanowany przez swoich ludzi, tak bardzo, że dwa posągi zostały wzniesione na jej cześć w obu Air Świątyń Wschodnich i Zachodnich. Powietrze Nomads uwiecznił również swoje osiągnięcia, z których jeden był jej zwycięstwo nad potężnym ciemnym duchem, oświadczając, festiwal w jej nazwie, która z czasem stała się należy uznać za jeden z najbardziej świętych uroczystości narodu.Gyatso ukazany jest z Aangiem puszczajacy latawce

Ciekawostki Edytuj

  • Budda Dalaj Lama właściwie nazywaj Tenzin Gyatso. Możliwoe, że mnich Gyatso został nazwany w nawiązaniu do tego buddy.
  •  Mnich Gyatso został zabity przez Naród Ognia. Kiedy Aang doleciał do Świątyni Powietrza i dowiedział się o jego śmierci, wszedł w Stan Avatara.
  • Aang często miał na sobie naszyjnik Gyatso po ukończeniu wojny.
  • W filmie Ostatni Władca Wiatru Gyatso jest przedstawiony jako młody, czarnoskóry mężczyzna bez brody ani wąsów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki