FANDOM


Fire Nation emblem Firebending emblem White lotus tile
Jeong Jeong
琤琤
Jeong Jeong
Informacje biograficzne
Narodowość

Naród Ognia

Pochodzenie

Naród Ognia

Wiek

60

Narodziny

40 AG

Śmierć

Brak

Opis fizyczny
Płeć

Mężczyzna

Oczy

Brązowe

Włosy

Siwe

Skóra

Blada

Informacje osobowe
Ulubiona broń

Magia Ognia

Informacje chronologiczne i polityczne
Zajęcie

Mistrz Magi Ognia, dezerter

Przynależność

Porządek Białego Lotosu

Debiut

Dezerter

Ostatni występ

Kometa Sozina

Jeong Jeong był generałem w armii Narodu Ognia. Nie podobało mu się, co robi Naród Ognia i zdezerterował. Był pierwszym człowiekiem, który zdołał uciec i przeżyć. Ukrywa się on w Królestwie Ziemi razem z innymi dezerterami. Jeden z jego towarzyszy przyprowadza do niego młodego Avatara, który prosi, aby ten nauczał go Magii Ognia. Jeong Jeong odmówił chłopcu. Wtedy ukazał się Avatar Roko i kazał Jeong Jeong'owi nauczać jego nowe wcielenie. Aang był bardzo niecierpliwy, chciał od razu zacząć wywoływać ogień, a nie tylko stać i oddychać. Jeong Jeong był jednak nieugięty i mocno trzymał się swoich zasad.

W czasie, gdy Jeong Jeong na chwilę zostawił Avatara samego, ten zaczął bawić się ogniem, a nie potrafiąc dobrze nad nim panować, sparzył Katarę. Po tym incydencie przysiągł, że nigdy więcej nie użyje Magii Ognia.

Historia Edytuj

Jeong Jong ma 60 lat . Jest mistrzem magii ognia . Pomimo jego wielkiego talentu , nie szuka wysokiego ognia magii i zobacz to przekleństwo . Pewnego dnia chciałem być magiem wody , ponieważ woda daje życie i uzdrowienie , a ogień - tylko cierpienie i zniszczenie . ( "Dezerter " ), później jego negatywne pomysły obalone wojowników i smoki Sun Ran i Shao . ( " Mistrz Magii Ognia " )

Dawno Jeong Jeong był uczniem Zhao , który był zainteresowany tylko w moc ognia i jego niszczących właściwości , nie rozumiejąc , dlaczego trzeba go kontrolować . Zhao uciekł od swego nauczyciela i stał odnm z najbardziej niebezpiecznych magów ognia i Jeong Jeong nie zapomniał . ( "Dezerter " )

20121122222438!Zhao and Jeong Jeong

Jeong Jeong i jego dawny uczeń - Komandor Zhao.

Jeong Jeong był admirałem w armii Narodu Ognia , ale w '97 PKC opuszczony i ukrył się w lesie z małej grupy dezerterów . W 100 jego kolegów Czyje PKC doprowadziły do ​​ich obozu Avatar Aang , który postanowił skorzystać z faktu, że uważam, że nie wrogi ogień maga i dowiedz się magia . Jeong Jong odmówił uczyć Avatar magii ognia , bo wiedział , że Aang nie posiada elementy wody i ziemi . Gonił Aang , ale nie odejść i ostatecznie przekonał do dzielenia się wiedzą w zakresie zarządzania ognia . Aang to zrobił , bo trwało kilka chwil, aby Awatar Roko.Uchenie Jong Jong podstawie dyscypliny . Wcześniej do czynienia z ogniem ,student musi osiągnąć samokontrolę i pewność w pełnym posiadaniu elementów . Muszą nauczyć się, jak prawidłowo oddychać i skupić się na energii słonecznej . Medytacja jest również w szkoleniu . Gdy Jeong Jong widzi, żeuczeń jest gotowy , to pozwala grać z ogniem, ale bardzo powoli i ostrożnie . Aang zawsze namawiała go , aby szkolenie trwało tylko jeden dzień . Podobnie jak Zhao, Aang był zbyt zainteresowany rzeczywistego ognia niż w jego zarządzaniu i oddając ogniem przypadkowo spalone Katar . Potem dowiedziałem się, że woda może leczyć siebie i innych . Kiedy zrobił Zhao , Jeong Jeong stworzył pokrywę pod którą on ogień i jego ludzie uciekli do lasu . Zhao zapytał Aang , który miał zebrane z jego starego nauczyciela , a potem przypomniał sobie historię Aang nieostrożnych uczniów , którzy próbowali kontrolować elementy , Zhao i domyślił się, że jest taki sam uczeń . Zrobił go admirał strzelać ogniem , skacząc na łodzi , i wszystkie łodzie zostały spalone . ( "Dezerter " ) w zachodniej Air Temple Aanga i towarzyszy mówił o studiowanie magii ognia. Katar zaproponował wyszukiwarki Jeong Jeong , ale Aang odmówił . Mimo to , przypomniał sobie słowa swego pierwszego nauczyciela niebezpieczeństwa pożaru i konieczności jej kontrolowania , a gdy Zuko powiedział prawie to samo , Aang sobie sprawę , kto powinien być jego nowym nauczycielem magii ognia . ( " The Western Air Temple " )

W odcinku " Kometa Sozin , część 2 : Stary nauczyciel " Jeong Jeong pojawił się ponownie i okazało się, że składa się ona z Zakonu Białego Lotosu . Walczył o wyzwolenie Ba Sing Se , wykorzystując moc komety wzmocnić ich ogień . ( " Kometa Sozin , Część 3 : Prosto do piekła " )

Magia Ognia Edytuj

Wave of fire

Jeong Jeong tworzy potężny strumień ognia

Jeong Jeong był bardzo silnym magiem ognia , jednak jego podejście do walki był bardzo konserwatywne i korzystne jest stosowanie obok obronny Kontroli . Myślałem,ochrony przeciwpożarowej była przekleństwem ,niebezpieczna moc , że w ogóle, tylko spowodowało zniszczenie , więc jego styl podkreślił samokontrola, precyzji i cierpliwości . Jego nauki Aang pokazał swoją filozofię dyscypliny , Jeong Jeong Uważa się, że wiele firebenders jak ogień Pana Ozai lub Admirała Zhao, zwrócił całą swoją moc z jego gniewu i dlatego łatwo stracić kontrolę nad płomieniami . Jego styl skupia się na powolnym i stały rozwój i powrót do podstaw , które za punkt uczyć Aang . Jednak Jeong Jeong później wykazały , że taka postawa nie jest równoznaczny ze słabym lub niepewnego kontroli przeciwpożarowej, a wręcz przeciwnie.

Chociaż niektóre z jego umiejętności były widoczne , Jeong Jeong wydawało się specjalizujemy się w tworzeniu wielkich ścian ognia i eksplozji . Pierwszy raz użyłem było bronić łodzie rzeczne Zhao , sprawuje kontrolę dokładnie ściany tak, że płomienie nie palą wody , tak aby nie stanowić zagrożenia dla otaczającej przyrody . Później stworzył kulę ognia, która walczyła z czterech jednoczesnych eksplozji , i pod warunkiem, rozpraszać , aby uciec . Później widziano otaczający zespół bez Avatara Aanga z wielką ścianę ognia . Ponadto , w czasie bitwy o Ba Sing Se , Jeong Jeong ochrony przeciwpożarowej objawił się ponownie, gdy stworzył kilka zapór naciskać kilka czołgów, zamiast doprowadzenia metalu do jego temperatury topnienia . Ta zdolność dopasowane przekonanie, że kontrola przeciwpożarowa może być niebezpieczne, jeśli nie stale monitorowane .

Jeong Jeong's jet propulsion

Jeong Jeong miał możliwość wstrzymania się w powietrzu z firebending jednocześnie produkuje potężne zapory.

On okazał się być w stanie utrzymać się w powietrzu , poprzez rozszerzenie strumienia ogień pod ich stopami . Jego technika była inna od Ozai jako Jeong Jeong wydawała się lewitować zamiast latać , więc można uruchomić innych technik ochrony przeciwpożarowej przewymiarowane bez lądowania lub obniżyć propulsión.Su firewall próbka kontrolna wyglądają bardzo podobny do sterowania woda Jeong Jeong wydawał dużo zawiści , jak ustawić ściany ognia podobnych do tego, jak fale naturalne zatykać w drodze ścieżki .

opanowanie sterowania Ogień Jeong Jeong ostatecznie wynika z twojego umysłu ostrym i doświadczonego , jak to było w stanie powiedzieć, po prostu patrząc , że Aang nie opanować kontroli wód lub Ground Control , który nie był gotowy do nauczyć firebending . Lepiej zdefiniowane przez jego miłość do natury i akceptacji innych kultur , Jeong Jeong był również osiągnął oświecenie , i bardzo w zgodzie z rzeczy duchowych, takich jak Iroh . Ta postawa była gdy niechętnie posłuchał Awatar Roko , który ukazał mu się w widzeniu , gdy poprosił go, aby nauczyć Aang Firebending .

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.