FANDOM


Earth Kingdom emblem.png Mag ziemi Mag ognia Mag powietrza Mag wody
Kyoshi
虛子
Kyoshi
Informacje biograficzne
Narodowość

Królestwo Ziemi

Pochodzenie

Wyspa Kyoshi

Wiek

230

Narodziny

312 BG

Śmierć

82 BG

Poprzednik

Kuruk

Następca

Roko

Opis fizyczny
Płeć

Kobieta

Oczy

Zielone

Włosy

Czarne

Skóra

Blada

Informacje osobowe
Ulubiona broń

Cztery Żywioły
Stan Awatara

Informacje chronologiczne i polityczne
Zajęcie

Awatar

Przynależność

Wojowniczki Kyoshi

Debiut

Dzień Awatara

Ostatni występ

Początki

Avatar Kyoshi to Awatar wywodzący się z Królestwa Ziemi jej poprzednikiem był Kuruk a następcą Roko, jako broń używała wachlarzy. Jest założycielką tajnej policji w Ba Sing Se - Dai Li oraz Wojowniczek Kyoshi. Weszła w ciało Aanga w odcinku Dzień Avatara. W 171 AG pomogla Korze.

Historia: Edytuj

Kyoshi and Chin.png

Kyoshi tworzy wyspe

Za jej czasów Chin Wielki chciał podbić całe Królestwo Ziemi. Gdy doszedł do Półwyspu Kyoshi oczekiwał natychmiastowej kapitulacji. Kyoshi go ostrzegła, lecz on nie posłuchał. Wtedy Awatar Kyoshi weszła w Stan Awatara, po czym odzieliła nową wyspę od reszty kontynentu zdmuchując mu ubranie. On się rozzłościł i tupnął nogą w ziemię i spadł na dół. Na jej cześć nazwano Wyspę Kyoshi. W odcinku Dzień Awatara występowała 370 letnia rocznica powstania Wyspy.

Jakiś czas po jej ostatecznej konfrontacji z Chinem, Kyoshi została wezwana do Ba Sing Se na polecenie Króla Ziemi, ponieważ jego decyzje doprowadziły do powstania chłopskiego w mieście. Podczas nieobecności Kyoshi zdobyto miasto, a chłopi zniszczyli wszystko, co reprezentowało przeszłość, w tym cenne starożytne zabytki historycznych i kulturowych. Król zażądał, by zapobiec powstaniu bez względu na konsekwencje. Jednak Kyoshi stanowczo odmówiła, stwierdzając, że nie byłoby to słuszne posunięcie.

Oburzony decyzją Kyoshi, Król Ziemi nakazał ją aresztować, ale Awatar z łatwością obroniła się przed żołnierzami i zmusiła go do kompromisu. Król Ziemi zgodził się dać chłopom głos w sprawach państwa, a Kyoshi z kolei zdecydowała się na ochronę dziedzictwa kulturowego Ba Sing Se przed dalszą profanacją. Następnie przystąpiła do szkolenia elitarnej grupy magów ziemi- Dai Li, choć ich późniejsze działania pozostawiały wiele do życzenia, to Kyoshi zaakceptowała ten rozwój wydarzeń.

Kyoshi defeats Earth King's guards.png

Kyoshi pokonuje wojsko

Jakiś czas po jej ostatecznej konfrontacji z Chin , Kyoshi został wezwany do Ba Sing Se na wniosek Króla Ziemi , ponieważ jego niepopularne rządy doprowadziły do powstania chłopskiego w mieście. Przez czas Kyoshi osiągniętego miasto , chłopi już zniszczone wszystko, co reprezentował "starą " , w tym rząd i cennych starożytnych artefaktów, które odbyły znaczenie historyczne i kulturowe .

Król zażądał, by powstrzymać powstanie wszelkimi środkami. Jednak Kyoshi stanowczo odmówił , stwierdzając, że nie byłoby w porządku dla niej zrobić. Oburzony jej buntu ,Ziemia Król nakazał jej aresztowanie , alewyświetlacz mocy Awatara iostrzeżenie zastraszyć go do kompromisu . Ziemia Król zgodził się dać chłopom głos w jego sentencji , a Kyoshi z kolei zgodził się na ochronę dziedzictwa kulturowego Ba Sing Se jest z dalszej profanacji . Ona przystąpił do szkolenia elity pluton earthbenders , choć ich późniejsze korupcja zaważyły ​​na jej życiu pozagrobowym Kyoshi.

171 ASC Edytuj

Korra and Kyoshi.jpg

Kyoshi pomaga Korze

Kiedy Korra stracił pamięć po ataku ciemnego ducha, ogień Mędrców, którzy znaleźli ją zabrał ją do wód, które czyszczenia ducha. Jego zdaniem, bardzo zmieszany Korra znaleźć kilka jego poprzednich wcieleń zawarte Kyoshi, który powiedział mu, kim byli i co musiałem zrobić, aby ponownie połączyć się z siebie, znaleźć Wan. Później w Harmonic Convergence, Unalaq-Vaatu, zaczynam Raava z Korra, niszcząc ich połączenie z ich poprzednich wcieleń, choć nie jest jasne, czy był to beznadziejnie .


Dziedzictwo Edytuj

Na jej czesc Suki i Aang zbudowali zielony most ktory pozniej nazwali Mostem Kyoshi.

Magia Edytuj

Duch Avatara Edytuj

Kyoshi in the Avatar State.png

Kyoshi w Stanie Avatara

Jak każdy Awatar, Kyoshi mogła tkać wszystkie cztery żywioły i korzystać ze Stanu Awatara. Najbardziej  spektakularnym wyczynem Kyoshi było oddzielenie jej ojczystego półwyspu od lądu Królestwa Ziemi i przemieszczenie go daleko w morze, aby utworzyć Wyspę Kyoshi. Aby to zrobić, najpierw wycięła fragment płaszcza Ziemi i używając magii ziemi oderwała go od lądu, a następnie wykorzystując połączenie wszystkich elementów z wyjątkiem magii wody wepchnęła wyspę w głąb morza. Jest to jeden z dwóch przypadków, gdy Kyoshi weszła w Stan Avatara, drugi miał miejsce, gdy uniosła dwa potężne posągi.

Drzewo Geneologiczne Edytuj

Kyoshi
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Koko
   
   


Ciekawostki Edytuj

Kyoshi's fans.png

Kyoshi używa wachlarzy

  • Na złotym przycisk po prawej strażnik ramię Kyoshi Warriors i wentylator, który posąg Avatar Kyoshi, która odbyła się na jej twarzy, jest słowo 京.Inny wentylator, jeden na jej wyciągniętą rękę, to słowo 士. W języku japońskim, 京 士 jest wymawiane "Kyoshi" i tłumaczone jako "samuraja kapitałowej. Jednak na fresku w jej świątyni, jej nazwisko pojawiło się w 虚 子 (Kyoshi w japońskim, prawie homophone z 京 士, ale krótszy "o" dźwięku). [4] Kyoshi (虚 子) Prawidłowa nazwa jest w języku japońskim, jak, na przykład, poeta Takahama Kyoshi (高 浜 虚 子).
  • Kyoshi posiadała największe stopy spośród Avatarów.
  • Kyoshi była bardzo wiekową osobą, gdyż żyła aż 230 lat.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki