FANDOM


Toph metalbends.png

Toph, używająca Magii Metalu

Magia Metalu to zaawansowana forma Magii Ziemi.Magia Metalu polega na manipulowaniu mikroskopijnymi ilościami Ziemi znajdującej się w metalu. Nie jest ona jednak dosyć zaawansowana, by mogła władać o wiele czystszą od metalu platyną.


Historia Edytuj

Magia metalu.JPG

Toph Beifong odkrywa magię metalu.

Pierwszym magiem metalu była Toph. Uwolniła się dzięki niej z metalowego więzienia. Po zwycięskiej walce z Narodem Ognia, Toph zaczęła uczyć innych tej sztuki, otworzyła szkołę nauki Magii Metalu, której historia pojawia się w komiksie "The promise"

Później, po utworzeniu Miasta Republiki, Toph założyła Policję Republiki, w której porządkiem zajmowali się Magowie Metalu. Możemy z tego wywnioskować iż szkoła Toph rozwinęła się do tego stopnia iż magia metalu

stała się praktykowaną na co dzień zwykłą techniką.

Ograniczenia Edytuj

Toph metalbending.png

Top z trudem probuje wygac balon.

rudy mówić o ograniczeniach magicznego metalu , od Toph praktykował ją zaledwie kilka miesięcy w trakcie serii . Jest prawdopodobne, że w przyszłości , technika ta jest poważnie poprawie. Z tego, co zostało pokazane , można zauważyć , żemagia metalu wygląda to może być stosowane tylko wówczas, gdy bezpośrednio lub bardzo bliski kontakt z metalem , w przeciwieństwie do magicznej krainy, gdzie doświadczony mag może kontrolować bloki ziemi w znacznej odległości . Ponadto nie jest jasne , czy wszystkie metale można manipulować . Na przykład , w serii " Ścigany Dziewczyna " Toph nie używać ich katarów i ozdoby metalowe , aby wydostać się z drewnianego więzienia . Ponadto,mag nie może manipulować metali zawierających bardzo skromne ilości gruntów , takich jak platyna . Chociaż platynowców i metalu , ale nie może być przejęcie . Według Hiroshi Sato Toph nie może nawet sobie z platyny .

Jak wykazano w odcinku " Kometa Sozin , część 3 : Prosto do piekła " , po studiach magicznego metalu , materiał ten nie jest już uniemożliwia widzenie sejsmiczne Toph , jak wcześniej w serii " Boer " . Jest nawet możliwe, żewewnątrz przedmiotów metalowych lepiej Toph "widzi " , aMetal jestdobrym przewodnikiem, drgań i dźwięku niż zwykłe grunty . Jednak , w metalowej zbroi , Toph przeniósł się do sterowca suficie kabiny , gdzie znajdowały się rury metalowe . Być może w tym przypadku nie wykorzystuje się właściwości magnetyczne żelaza.

Drużyna Toph Edytuj

Toph's students metalbend.png

Drużyna Toph ćwiczy magie metalu

Toph wspomniała Socce, że kiedy szukała swoich uczniów, za każdym razem gdy była w pobliżu jednego z nich, jej meteorytowa bransoletka zaczęła drgać ze względu na intensywny stan emocjonalny w którym były te osoby. Zdała sobie sprawę, że podświadomie kierowali oni metalem, więc myślała, że mają szansę na nauczenie się magii metalu. Ucząc swoich pierwszych studentów, Toph zmusiła ich do kierowania metalowymi monetami, lecz wciąż było to podświadome .


Magowie Metalu Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Legenda mówi, iż magię metalu opanuje tylko najpotężniejszy mag ziemi. Jest to jednak niezgodne z prawdą - w "Legendzie Korry" magia metalu była praktykowana na co dzień przez policjantów Miasta Republiki.
  • Toph jest prawdopodobnie najpotężniejszym magiem ziemi na świecie ponieważ jako pierwsza odkryła magię metalu.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki