FANDOM


Real-world
Odcinek-Mroczna strona księżyca
"Mroczna strona księżyca"
Informacje
Księga

Ogień

Odcinek

48/61

Premiera
(Polska)

30 lipca 2010

Położenie odcinka
← Poprzedni

Uciekinierka

Następny →

Koszmary i marzenia

[[Transkrypt:{{{nazwa}}}|Transkrypt]]
Mroczna strona księżyca (ang. The Puppetmaster) to czterdziesty ósmy odcinek serialu animowanego Awatar: Legenda Aanga. Jego premiera miała miejsce 9 listopada 2007 roku w Stanach Zjednoczonych i 30 lipca 2010 roku w Polsce.

Streszczenie Edytuj

Odcinek zaczyna się opowieściami o duchach. Gdy Katara skonczyła opowiadac usłyszeli jakiś hałas, z krzaków wychodzi starsza kobieta. To Hama. Zaprasza ich do swojego domu. W okolicy są porywani mieszkańcy pobliskiej wioski. Hama jest magiem wody która potajemnie ukrywa się w Narodzie Ognia. Uczy Katarę jak pobierać wodę z roślin i powietrza. Potajemnie chce ją nauczyć Magi krwi. Katara sprzeciwia się temu i obie zaczynają walczyć. Hałasy budzą Aanga, Sokkę i Toph. Gdy dobiegają na miejsce walki Hama wykorzystuje ich i włada nimi jak marionetkami. Po chwili włada też Katarą, ale dzięki silnej woli udaje jej się uwolnić. Wykorzystuje Magię Krwi i unieruchamia Hamę i uwalnia przyjaciół. Hama zostaje zatrzymana, ale się cieszy, że przekazała nowemu pokoleniu jej wiedzę. Katara zaczyna płakac, ale Aang ją pociesza.
250px-Hama drawing power
Bscap0026

Hama wysysająca wodę z kwiatów.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki