FANDOM


Northern Air Temple proposal
北空氣寺廟
Północna Świątynia Powietrza
Położenie
Lokalizacja

Nomadowie Powietrza

Władza
Stolica

Brak

Forma rządu

Rada Starszych

Pierwsze pojawienie

Północna Świątynia Powietrza

Położenie na mapie
Mapa ziemi
Marker

W Północnej Świątyni Powietrza zamieszkali ludzie, którzy za pomocą pewnego wynalazcy potrafią szybować. Mieszka tu syn wynalazcy - Teo, przyjaciel Aanga, Sokki i Katary, który towarzyszy im od inwazji podczas zaćmienia, do ataku Azuli na Zachodnią Świątynię Powietrza. To miejsce zostało prawie kompletnie przekształcone przez ojca Teo.

Kiedyś świątynia była miejscem zamieszkania nomadów powietrza. Wraz z wojną, Władca Ognia Sozin kazał żołnierzom ognia wymordować wszystkich magów powietrza wiedząc, że wśród nich narodzi się nowy Avatar.

Historia Edytuj

Aang dowiedział się, że w Północnej Świątyni Powietrza żyją ludzie, którzy "kpią z grawitacji" i najwyraźniej to magowie powietrza. Kiedy docierają do świątyni okazuje się, że to ludzie, którym magowie ognia zniszczyli dom i przeprowadzili się do tej świątyni. Latali na lotniach. Jednak okazało się, że ojciec kaleki wyrabia broń dla Narodu Ognia. później atakują ją magowie ognia a w Awatar: Legenda Korry, Korra przyjeżdża tutaj, by uczyć się magii powietrza

Po wydarzeniach z Harmonicznej Konvergencji w 171 AG i powrotu magów powietrza, Tenzin przyniósł wiele nowo odkrytych magów do Świątyni Północnej powietrza, tak aby mogli być przeszkoleni do opanowania swoich nowych umiejętności.

CiekawostkiEdytuj

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki