FANDOM


Sokka
索卡
Sokka
Informacje biograficzne
Znany także jako

Sokka gość o mięsa i żartów

Narodowość

Plemiona Wody

Pochodzenie

Południowe Plemię Wody

Wiek

15

Narodziny

85 AG

Śmierć

Po 158 AG

Poprzednik

Hakoda

Następca

Tonraq

Opis fizyczny
Płeć

Mężczyzna

Wzrost

12 decymetrów

Waga

40 kilogramów

Oczy

Niebieskie

Włosy

Brązowe

Skóra

Śniada

Informacje osobowe
Zainteresowania miłosne

Yue (dawniej), Suki

Sojusznicy

Aang, Toph Beifong, Zuko, Katara, Iroh, Yue, Suki, Wojowniczki Kyoshi, Haru, Król Ziemi, Hakoda, Kya, Huu, Teo, ojciec Teo

Wrogowie

Azula, Mai, Ty Lee, Zhao, Zuko (dawniej), Ozai, Yon Rha, Dai Li, Long Feng, Jet, Naród Ognia, Hama, Najeźdźcy z południa, Iroh (dawniej), Hahn, Człowiek Spalina.

Ulubiona broń

Miecz Sokki bumerang

Informacje chronologiczne i polityczne
Zajęcie

Radny, Wódz Południowego Plemienia Wody

Pozycja

gość od planowania

Przynależność

Drużyna Awatara

Debiut

Chłopiec w górze lodowej

Ostatni występ

Spotkanie Biegunów

Sokka to 50 letni wojownik z południowego plemienia wody. Jest synem przywódcy Hakody i Kyi. Podczas gdy na ich plemie napadli magowie ognia jego rodzice zginęli. Później jego i jego siostrę Katarę wychowywała babcia Kanna.

. Jest atrakcyjny (wiele dziewczyn się nim interesuje, np. Yue, Suki, Ty Lee, Toph, Kaya). Jest przyjacielem awatara Aanga i towarzyszy mu razem z siostrą w podróżach po świecie. Sokka jest pewny siebie, ma poczucie humoru, które czasem ujawnia się w nieodpowiednich momentach. Wymyśla dobre plany, przejawia wysoką inteligencję trudną do zauważenia (przez jego sposób bycia można wnioskować jedynie, że jest głupkiem potrafiącym śmiać się ze wszystkiego). Pomimo tego że jest nie-magiem świetnie walczy ostrzem z buławą na końcu i swoim ulubionym bumerangiem oraz jest mistrzem fechtunku, a jego ulubioną bronią jest Miecz. Pochodzi z Południowego Plemienia Wody. Jest fanem zakupów. Głos Sokki podstawia Jack DeSena.

Historia Edytuj

Young Sokka

Sokka jako dziecko

Sokka pochodzi z południowej Plemienia Wody. Jest wojownikiem i jedynym mężczyzną w plemieniu wyruszeniu na wojnę ojca, Hakody, od którego dostał bumerang. Kiedy jego ojciec opuścił wioskę z innymi ludźmi z plemienia, by walczyć na wojnie, Sokka został oddany pod opiekę swojej babci i stał się ostatnim obrońcą swego plemienia. Wypełnaił to zadanie bardzo poważnie , budując wiele strażnic śniegu we wsi, a nawet "trenował" małych chłopców z wioski na żołnierzy. Chociaż Sokka miał ducha żołnierza na początku serii, brakowało mu umiejętności i techniki , które czynią go groźnym przeciwnikiem. Jest zawsze gotowy do walki, zwłaszcza, jeśli ktoś z jego przyjaciół potrzebuje pomocy . Podczas swoich podróży z Aangiem, Sokka znacznie poprawił swoją technikę, Stał się prawdziwym wojownikiem, świetnym strategiem i doskonałym przywódcą.

Zima 99 ASC Edytuj

Historia Sokki - Zima 99 ASC

Wiosna 100 ASC Edytuj

Historia Sokki - Wiosna 100 ASC

Lato 100 ASC Edytuj

Historia Sokki - Lato 100 ASC

W komiksach Edytuj

Sokka interrupting duel

Sokka zatrzymuje walke Toph i Kunyo.

W roku kolejnym po wojnie stuletniej , Sokka Katara i Aang dołączył w " Ruchu Harmonia Restoration " rozbierać kolonii Narodu Ognia Ziemi w służbie króla Kuei .  Sokka przerywając pojedynek zaproponować " mecz do sit " .Gdy Sokka zmierza do Ba Sing Se z Team Avatar poinformować Ziemi Króla kuei o sytuacji Yu Dao , postanowił odejść z Toph jej metalbending akademii w celu uniknięcia jego " Oogies " w relacji Aang and Katara jest . Earthbender chwycił Sokka i skoczył z Appa jak obaj udali się do akademii .

Sokka Toph zapytał o jej inicjatywy do rozpoczęcia szkoły , dostaję odpowiedź , że zidentyfikowany jako kłamstwo i udał się odgadnąć jej prawdziwy motyw. Gdy złapali studentów metalbending pozostawiając akademię , Toph zatrzymał je i wprowadził je do Sokka . Uczniowie Sifu poinformował ich , że zostali wyrzuceni z szkoły przez Kunyo Toph , którego twarz i chodził do szkoły z powrotem jej domagać . Jednak Sokka przerwana zanim mogli walczyć , stwierdzając, że będzie tolepszy pomysł, aby dać miejsce na najbardziej efektywny sposób pozwalając szkole uczniowie walczyć . On sprawił, że wszyscy zgadzają się na mecz do " siedzieć ", polegającym na wygraną zespołu , który może zmusićdrugi usiadł pierwszy , i uruchom go w ciągu trzech dni . Sokka próbuje zmotywować uczniów Toph jest .

200px-Motivational bender Sokka

Sokka pokazuje swoje zdolności studentom

Gdy Sokka Toph zauważyłem studentów nadal nie byli w stanie metalbend , zaproponował , aby im pomóc, jest" motywacyjny Bender " . Zaczął dając im przemówienie o metalu i stara się uczynić je zginać metalowe monety , ale bezskutecznie . Po kolejnym katastrofalne próba inspirowania trzech uczniów , czyniąc je uzyskać emocjonalne i straszenia ich z metalowym potworze Sokka Toph wykonane zagięcie ,instruktor earthbending powiedział jej znajomego o jej uczucie porażki , kiedy spodziewałem jej uczniowie się coś nie byli . Dzień bitwy , Sokka Toph było zaobserwować , jak poddając się Kunyo i przyjazdu swoich uczniów , ale został zatrzymany przez Ho Tun , Penga i The Dark One, który wykazał swoją zdolność do metalbend i pokonał drużynę firebending z metalowych monet wrzuconych przez Plemię Wody wojownik . On , pod wrażeniem , pogratulował zespołowi za udany wynik , który doprowadził do ich ostatecznej konsolidacji jako metalbending studentów .  

Sokka , Toph i Suki w porwanego zbiornika tundry .Sokka przebywał z Toph w akademii metalbending do dnia Bitwy o Yu Dao, gdy suki przybył balonem . Dała Toph i Sokka , mówiąc im , że znalazł je poprzez skargi Kunyo o " brud dziewczyna " i " dzikusa śniegu " przejęcia jego szkole . Suki wspiął się z powrotem do swojego balonu , tłumacząc, że potrzebuje ich pomocy w zapobieganiu Zuko od rozpoczęcia kolejnej wojny . Lądowanie balonu w pobliżu bitwy procesji Narodu Ognia , Sokka zaczął formułować swój plan działania.

180px-Team Avatar in tank

Toph,Sokka i Suki obmyslaja plan jak powstrzymac opór You Dao

Na jego polecenie , Toph earthbent tunelu , który prowadził do jednego ze zbiorników tundry . Przy pomocy umiejętności metalbending dziewczyny ,trio porwany jeden z czołgów . Wewnątrz , Sokka decyduje ich następny ruch . Kazał Suki podciągnąć obok tak wielu zbiornikach , jak mogła , więc Toph może poluzować śruby kół zbiornika z metalbending . KiedyNaród Ognia Armia osiągnęła Yu Tao , Suki zawiózł ich zbiornik tundra do Aang i Katara , którzy stali z Yu Dao członków fan klubu Avatar za murami . Aang i jego fani przygotowany do ataku na czołg , ale zatrzymał się , gdy Toph i Sokka wygramolił się z maszyny. Sokka wyraził swoją frustrację w Katara i Aang na nie wraca , aby go jak obiecali , a Toph wyjaśnił , że próbował spowolnić Pożar Nation Army dół . Gdy Katara zakwestionował tego , jakarmia nadal osiągnął Yu Tao , Sokka Toph umieścić dowodził kolejną fazę swojego planu do działania.

Earthbender uderzył w ziemię , tworząc drżenia , że świadczone czołgi tundra bezużyteczne powodując śruby w kołach , aby wyskoczyć . Podczas gdy zbiorniki zostały wyłączone , Zuko zamówić resztę swych żołnierzy do ataku Generalnego Jak . Aang i Katara wycofał się do górnej części ściany , a Toph , Suki i Sokka poszły za pomocą zginania Toph , gdzie postanowili się rozdzielić. Sokka zgodził się radzić sobie z Smellerbee i resztą protestujących . Pobitwa się skończyła , był postrzegany działa wstecz do Aang i Katara , dołączając zespołu Avatar .  Katara waterbending śnieżki na SokkaKatara waterbending włożyła w Sokka .Jakiś czas po bitwie o Yu Dao, Sokka wzięli udział w posiedzeniu wraz z przyjaciółmi i kilku urzędników rządowych w domu gubernatora Yu Dao do dyskusji na temat przyszłości miasta .

Katara waterbending snowball at Sokka

Katara oblewa Sokke

Profesor wygłosił wykład na temat starożytnych filozofiach Ziemia Brytania dotyczących czterech narodów , choć było to mało interesujące dla niego . Sokka był narzekających na to, aby Aang , który również nie może być zniewolony przez profesora. Dwaj przyjaciele szybko uciszył przez Katara , którzy nie chcą , aby zwracać uwagę . Sokka odparł jednak , że nie był zaskoczony , że jego " nudne siostra " lubił " nudny wykład gościa " , zdobywając mu waterbending generowane śnieżki do twarzy z Katara .

Tymczasem Zuko pękła z powrotem na baczność , gdyprofesor dokonał porównania , jak się traktuje swoją rodzinę i jak jeden zasady . Wziął komentarz bardzo poważne , więc Sokka próbował rozjaśnić swój nastrój , stwierdzając, żeprofesor był" blowhard " , który lubił tylko przez takich jak Katara , zdobywając sobie kolejny śnieżki do twarzy . Tydzień później , Sokka wyjazd do Narodu Ognia Pałac Królewski wraz z Aang i Katara na życzenie Zuko jest . Po przyjeździe , byli mile zaskoczeni , kiedy odkryli Iroh również tam. Zuko wyjaśnił, że Iroh było działać jako tymczasowego Pożarnej Pana zaś jego nie ma, szuka Ursa , podróż, na którą zaprosił ich wszystkich mu towarzyszyć. Jednakszybko zmienił polubownego atmosfera podczas Azula wyłonił się zza Zuko . Katara zaatakował księżniczkę , z Aang i Sokka przygotowuje się do tego samego.

Podczas gdy Aang ostrzegł Azula zostać ponownie jako że nie chciał jej skrzywdzić , Sokka jasno do zrozumienia, że nie podziela to uczucie , że jego groźba spotkała się ze śmiechu , jak Azula nie dostrzec jego bumerang w niebezpieczeństwie . Przedkonflikt może eskalować dalej, że zostały wstrzymane przez Suki i Ty Lee, który błagał , aby pozwolili Zuko wyjaśnić sytuację .

Sokka getting zapped by Azula

Azula wytwarzająca mały piorun i strzela w Sokke

Podczaspożaru Pan zrobił, Sokka namiętnie zjednoczona z Suki . Jak wspomniano Zuko jednak, że Azula był razem z nimi , Sokka nazywa go jako" zła decyzja panie " , choć później przestrzegane niezależnie .  Sokka coraz uderzył piorun Azula jest .Następnego dnia , Sokka łatwo zgłosił się na pierwszy zegarek nad Azula , wiele obaw Zuko jest . On pewnie podszedł do księżniczki Narodu Ognia i groził jej ponownie z jego bumerang , choć Azula strzału broń z rąk z małym piorunem , przewracając go na jego tyle. Jakksiężniczka szybko pokonani przez jego przyjaciół i napięcia uspokoił ponownie , on niechcenia stwierdził , że to może lepiej , że ktoś wziął pierwszy zegarek zamiast niego .

W powietrzu , Sokka skomentował jakprzygoda ochotę "starych czasów" , choć wiele jego irytacji , Aang stwierdził, że było lepiej niż za dawnych czasów , ponieważ może on teraz pocałować Katara , gdy coś mu zręcznie wykazał . Aang nagle makabryczne wyraz twarzy , spowodowanych obecności ducha , powodując Sokka wołać , że to już za mało , że mieli jednego pasażera, który patrzyła " z szalonymi oczami " na nich , odnosząc się do Azula który miał małoletniego psychotyczne chwile rozpadu wcześniej. Plemię Wody wojownik nadal kpić wyrażenie przez awatara , tylko być zatrzymany, gdy Katara waterbent włożyła do jego twarzy . Ich zabawny wybryki nagle spoważniał , gdy Azula zanurkował off Appa i podpalili szybowca Aang , który jest spadały w dół, aby uratować ją przed spadając do jej śmierci , a następnie wysłanie go upaść na ziemię . Jak wylądowali , Sokka i Katara szybko skoczył do tendencję do zestrzelonego Airbender , a Zuko poszedł po swoją siostrę . 

Sokka , Katara i Aang dogonił dwóch firebenders w pobliskiej rzece , tuż , gdy byli do walki ze sobą. Katara cięte krótkiej bitwie, otaczającą Azula w lodzie . Księżniczka następnie obraził Katara , choć zamarł w pół zdania horroru jak wilk pojawił sięduch Sokka za jeden niewiedzy , jak myślał straszne spojrzenie Azula został spowodowany jego bumerang . Sokka prawie uchylił się odgryzł głowę przez ducha i pobiegł do bezpieczeństwa . Gdyduch rzucił na Aang , który próbował dyskutować z nim , Sokka wyrzucił bumerang na stworzenie, choćpełna hitem na głowie nawet nie faze go . Był zaskoczony zdolności ducha do przełknięcia Zuko Fire wybuch , czkawka , i ostatecznie rzucić się osy ćmy, uznając , że stworzenia są" niewypowiedzianym duch kiedykolwiek " . Owady spirit zaatakował grupę , obejmującą ramię Sokka w takiej gęstości , że nie mógł nawet widzieć go więcej. Zostały ostatecznie zapisane po Azula strzela piorun z dala od nich wszystkich , rysunek ćmy i ducha wilka z nim.  Sokka Katara z miłością obejmujący koc .

Sokka covering Katara with a blanket

Sokka przykrywa Siostre

O zmroku ,zespół założyli obóz , a Sokka siedział przy ognisku wraz z Zuko , a Azula spał niespokojnie z dala od grupy , Aang medytował i Katara spał obok Appa z Momo . Pytał , dlaczego Zuko niech Azula spać z rękami ograniczeń, do których otrzymał odpowiedź , że on daje jej szansę , ponieważ ona zapisać je wszystkie od osy mole . Kiedy zapytał , dlaczego Sokka Zuko był jeszcze w górę,wojownik Plemię Wody komicznie wspomniał, że miał problemy z pęcherzem od wypił zbyt dużo wody , aby pozbyć się smaku osy Moth . Spojrzał przez ramię na jego śpiące siostry i skomentował niskiej temperaturze , przed wstaniem i czule obejmujące Katara kocem . Kiedyzaskoczony Zuko zapytał dlaczego on wciąż obchodzi Katara po tym rzucił tyle śnieżkami w jego twarzy , Sokka odpowiedział, że rzucił się na nią , a nie dowcipy , stwierdzając, że gdy przyszło do Katara , nie miał nic przeciwko coraz krótki koniec umowa. Dał Zuko koc , a gdyfirebender o jeden , zanim Żegnając się do lasu , aby opróżnić pęcherz .    

Festiwal Yangchen Edytuj

Secret passageway

Sokka i Katara odkrywaja podziemny tunel.

W Rafinerii Toph Beifong próbuje porozmawiać z ojcem, Lao Beifong, który udaje, że ma córkę i prosi nieobrobionego Rhinos escort by wywalili Avatara i jego przyjaciół z tego związku. Satoru również zostal skarcony przez wuja do zniszczenia zautomatyzowaną linię produkcji w wyniku trzęsienia ziemi i poprosił, aby przestraszony mag wrócić do pracy pod groźbą zwolnienia.Walka wybucha między najemnikami i zespołem Avatara . Podczas konfrontacji, Aang zauważa, że ​​niektózy z najemników są nowe Rough Rhinos, i rozmawia ze swoim przeciwnikiem, Utor, odkrywa, że ​​niektórzy z członków grupy były częścią Armii Narodu Ognia podczas sto lat wojny.Tymczasem Sokka i Katara mają swoje własne problemy. Maczeta Sokki jest nieskuteczna przeciwko zbroi Mongke, a kończy się uciekać, chwytając Katara jak to zrobił. Korzystanie płoty rafinerii, prowadzi do ślepego zaułka, wabiąc ich przeciwników, którzy podążyli ich Komodo nosorożców. Rodzeństwo wyskoczyć z toru Rhino, powodując zwierzęta biegać w płocie oddzielającym rzekę od reszty związku. Katara zdoła zamrozić Wózki nosorożców. Powietrzni Ministranci ścigani sa za pomocą wózka widłowego. On upomina przez Xing Ying i Yee-Li na jego agresywne zachowanie, dając Ogodei szansę do kontrataku. On owija dwa żeńskie Akolitów powietrzu z łańcuszka z metalu, jednak jest on szybko zdjęty jak wydaje Toph. Toph ma go na akolitów, mówiąc im, że mają się skupić na tym, co dzieje się w tej chwili, a nie "czczenia przeszłości". Pojawia sie Aang, pytając, dlaczego nie opuścił, i po krótkiej dyskusji, akolici uda się przekonać Aang, że zostali, aby dowiedzieć się o nomadach kulturze, i chcą kontynuować świętujac Festiwal Yangchen. Aang pyta Toph czy chciałaby do nich dołączyć, ale jego oferta zostanie zestrzelona.                                                 

Późniejsze życie Edytuj

Older Sokka

Sokka jako radny w mieście

W wieku czterdziestu trzech lat, Sokka służył jako przedstawiciel południowego plemienia wody oraz przewodniczący rady masta republiki. Z pełnienia funkcji rzecznika, Sokka skazał Yakona, z  z resztą Rady, na karę dożywoniego pozbawienia wolności. W odpowiedzi Yakone użył magii krwi przez co powalił wszystkie osoby znajdujące się w tej chcwili w ratuszu w tym Sokke.Aby upamiętnić jego dziedzictwo, wzniesione na jego cześć pomnik który stoi przed wejściem do Konsusu Południowego plemienia wody w mieście republiki.


Umiejętności Edytuj

250px-Sokka's sword

Sokka używa miecza

W księdze III Sokka pobiera nauki fechtunku u mistrza Piandao (członek Zakonu Białego Lotosu) pochodzącego z Narodu Ognia. Piando pomaga mu w udoskonaleniu jego stylu walki. Na koniec treningu Sokka wyrabia miecz z meteorytu. W wyrobie miecza pomagał mu sam mistrz Piandao. Na początku historii Sokka nie był dość dobrym wojownikiem. Wyprawa wojenna ojca i innych wojowników uniemożliwiła mu naukę. Z czasem jednak Sokka nauczył się walczyć coraz lepiej. Najpierw pobierał lekcje od przywódczyni Wojowniczek Kyoshi, Suki. Ostatecznie w III księdze walki mieczem nauczył go Piandao. Sokka wyszkolił się wówczas na doskonałego wojownika i sam mistrz przyznał mu, z czasem stanie się mistrzem jeszcze większym niż on sam.

Relacje Edytuj

Mój Artykuł : Relacje Sokki

Drzewo genealogiczne Edytuj

      Rohanna|y|Tarnazin
           |^|

| Kanna|~|Pakku| |Tahyej | |!|_ |Hakoda|y|Kya|_ | |,|- |^|- |.|_ | Sokka| |Katara |~ |y|~ |Aang|_ | | | | |, |- |-|- |+|- |- |-|.|_ | | | |Bumi | | Kya| |Tenzin|y|Pema|_ | | | | | | | | |,|- |- |- |v|- |^|- |v|- |-|-|.| |_ | | | | | | | | Jinora | | Ikki | |Meelo| |Rohan|_ }}                                                                                    

Ciekawostki Edytuj

Film - Sokka

Sokka w filmie Ostatni Władca Wiatru.

 • "Soka" to japońskie określenie oznaczające "tworzenie wartości", i to nie filozofia edukacyjna Wspiera tworzenie wartości w wiedzy i dając go innym.
 • Sarkazm używany przez Sokke jest określany mianem Sok-CASM przez statystów awatara.
 • Sokka randkował z córką przywódcy południowego plemienia wody (Yue) pomimo to , że była już zaręczona.
 • W filmowej adaptacji Ostatni Mag Powietrza, Sokkę zagrał Jackson Rathbone . *Jego kreacja przyniosła mu nagrodę Złota Malinę dla "Worst drugoplanowego aktora" z 2010 roku.
 • Jedną z ulubionych rozrywek Sokki jest chodzenie na zakupy.
 • Stracił matkę ze względu na maga ognia;
 • Jego siostra została partnerką Awatara;
 • Wymyślił nazwę zespołu;
 • Spotykał się z księżniczką Północnego Plemienia Wody.
 • Podczas ataku, Narodu Ognia w końcowej serii Sokka traci swój miecz i bumerang, lecz bumerang niedługo potem do niego wraca.
 • Sokka jako jedyny z Drużyna Aanga potrafi odczytywać mapy.
 • Jest świetnym strategiem.
 • Poza przemówieniem Katary, Sokka jest pierwszą postacią, która mówi w Avatarze Legendzie Aanga.
 • Sokka był pocałowany więcej razy, niż jaki kolwiek inny chłopak w serii ( 3 razy w księdze wody, 2 razy w ksiedze ziemi i jeszcze 3 razy w księdze ognia, a w serii komiksowej 9)
 • Sokka był widziany, lub wspominany w każdym odcinku poza odcinkiem "Samotny Zuko"
 • Sokka na początku nie ufał Aangowi, ze względu na to, że jego poprzednie wcielenie ( czyli awatar Roko) było magiem ognia.
 • Potrafi sterować łodziami tworzonymi przez plemienie wody.
 • Sokka zyskał umiejętności w kuci żelaza, gdy po raz pierwszy wykuł swój miecz. Kolejną rzeczą jaką stworzył to idealnie dopasowana zbroja dla Appy.
 • W koncepcie Sokka miał mieć 13 lat.
 • Czasem po zakończeniu stu letniej wojny , Sokka pracował w sklepie spożywczym.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.