FANDOM


Water Tribe emblem.png Mag wody
Tahno
Tahno
Informacje biograficzne
Narodowość

Plemiona Wody

Pochodzenie

Miasto Republiki

Wiek

18

Narodziny

Brak

Śmierć

Brak

Opis fizyczny
Płeć

Mężczyzna

Oczy

Niebieskie

Włosy

Czarne

Skóra

Blada

Informacje osobowe
Ulubiona broń

Magia Wody

Informacje chronologiczne i polityczne
Zajęcie

Wojownik

Przynależność

Wilkotoperze z Białego Wodospadu

Debiut

Liść na wietrze

Ostatni występ

Pokłosie

Tahno jest magiem wody i kapitanem Wilkotoperzy z Białego Wodospadu. Ma 17 lat i jest bardzo zarozumiały.Tahno jest przystojny. Ma ciemne włosy i długą, lśniącą grzywkę. Z tego co widać poświęca sporo uwagi swojemu wyglądowi. Jego oczy zazwyczaj są obrysowane eye-linerem. Po tym jak Tahno utracił moc wygląd przestał się dla niego liczyć. Jego włosy stały się matowe, skóra zbladła, a ubiór był w opłakanym stanie. Na pierwszy rzut oka można było zauważyć, iż Tahno jest zrozpaczony i pełny pesymizmu.


Historia Edytuj

Korra and Tahno.png

Korra kłóci sie z Tahno

Tahno po raz pierwszy wkroczył do akcji, gdy Bolin i Korra byli na randce. Chłopak chciał sprowokować zawodników Ognistych Fretek do walki, aby ci zostali zdyskwalifikowani i odpadli z turnieju. Kapitan Wilkotoperzy nie spodziewał się jednak, że zamiast ciosu czeka go chwila strachu. Korra nie zamierzała walczyć z Tahno, lecz aby ten się od niej odczepił postraszyła go Nagą. Kapitan Wilkotoperzy zirytowany odszedł razem z grupką swoich znajomych. Gdy nadszedł czas meczu finałowego Tahno jak zwykle nieomieszkał skierować w stronę Ognistych Fretek obraźliwych uwag, na które Korra z zawiścią odpowiedziała. Zapowiadał się interesujący mecz. Trzykrotni mistrzowie, Wilkotoperze, byli niesamowici. Ogniste Fretki nie dawały jednak za wygraną, nawet gdy dowiedzieli się, iż sędzia został przekupiony i działa na rzecz drużyny z Białego Wodospadu. Ognista ekipa nie poddała się i tym samym walczyła uczciwie do samego końca. Gdy doszło do tie-breaku na ringu naprzeciw siebie stanęli magowie wody, Korra i Tahno. Kapitan Wilkotoperzy w swej arogancji zapomniał, iż walczy z Avatarem. Zajęło to tylko chwilę i Tahno padł na posadzkę. Korra wygrała rundę dla Ognistych Fretek. Wtedy Tahno się wściekł i razem ze swoją drużyną zaczął stosować coraz więcej oszustw. Wygrana Wilkotoperzy z Białego Wodospadu była więc tylko kwestią czasu. Tuż po zaciętej walce na arenę wkraczoczył Amon i grupa blokerów chi. Równościowcy zgodnie
200px-Korra and a sad Tahno.png

Korra wspiera Tahno

z zapowiedziami napadli obywatelów Miasta Republiki podczas celebrowania zwycięstwa oszustów. Tahno myślał, że uda mu się go powstrzymać dzięki magii wody, lecz starał się na próżno. On i cała jego drużyna zostali pokonani i stracili magię. Tahno wpadł w rozpacz, zmienił się. Był u najlepszych uzdrowicieli Miasta Republiki, lecz nikt nie mógł mu pomóc. Chłopak musiał pogodzić się ze swoim losem. Gdy następnym razem spotkał Korrę, nie był już dla niej wredny. Podzielił się z nią swoim smutkiem, a ta mu współczuła. Tahno poprosił również Avatar Korrę, aby ta pomściła jego stratę. Chłopak z nieco udawanym uśmiechem na ustach pożegnał Korrę.

Informacje Edytuj

Charakter

200px-Pompous Tahno.png

Tahno ukazuje milosc do siebie

Tahno to człowiek bardzo zadufany w sobie. Uważa, iż jest najlepszym magiem wody, jaki stąpał po ziemi. Egoistyczny i argogancki. Kapitan Wilkotoperzy jest pełen wredoty, głównie dla młodej Avatar Korry i jej drużyny. Po utracie swoich umiejętności Tahno zyskał dystans do wielu spraw. Skończył z ciągłymi docinkami kierowanymi w stronę Korry i zaczął wreszcie szanować młodą Avatar.


Drużyna Edytuj

White Falls Wolfbats.png

Wilkotoperze z Białego Wodospadu

Jego drużyna od czterech lat zdobywa mistrzostwo w zawodach pro-bendingu, mimo iż podczas swych walk są nadzwyczaj brutalni i oszukują. Podczas meczu finałowego z Ognistymi Fretkami dochodzi do tie-breaku i pojedynku między Tahno a Avatarem Korrą. Walka kończy się wygraną Avatar Korry, jednak Wilkotoperze znają więcej oszustw i ostatecznie zwyciężają spotkanie. Zaraz po meczu na arenę wkraczją Równościowscy, a na ich czele stoi Amon. Przywódca rebeliantów odebrał moc Tahno, po czym chłopak wpadł w depresje. Drużyna się rozpadła.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki