FANDOM


Fire Nation emblem.png
Ursa
爾姝
Ursa
Informacje biograficzne
Narodowość

Naród Ognia

Pochodzenie

Naród Ognia, Hira'a

Wiek

40

Narodziny

60 AG

Śmierć

brak

Opis fizyczny
Płeć

Kobieta

Oczy

Złote

Włosy

Czarne

Skóra

Blada

Informacje osobowe
Zainteresowania miłosne

Ozai (mąż), Ikem

Ulubiona broń

Brak

Informacje chronologiczne i polityczne
Zajęcie

Matka, żona, zielarka

Przynależność

=

Debiut

Samotny Zuko

Ostatni występ

Poszukiwanie (część 3)

Ursa - księżna narodu ognia, żona Ikema i Ozaia. Jej dziećmi są Azuli i Zuka,  żona Ozai.Ursa jest bardzo ładną kobietą jak na jej wiek. Ma bladą cerę,czarne włosy upięte w kok oraz brązowe oczy. Jest ubrana w strój królewski narodu ognia, korona jest wsadzona w kok. Ursa jest w komiksie Noriką.

Historia Edytuj

Ursa and Ikem.png

Ursa i Ikem caluja sie

Ursa  była córką  Jinzuka i Riny. Wychowywała się w małej wiosce Narodu Ognia, Hira'a. Od najmłodszych lat była bliską przyjaciółką chłopca o imieniu Ikem. Choć często się ze sobą drażnili, gdy byli młodsi - później stali się szczęśliwą parą.

Ursa wzięła udział w castingu do roli cesarzowej Smoka w lokalnej produkcji Miłości wśród Smoków. Poszła powiedzieć Ikem'owi o otrzymaniu roli. Za jego zgodą, ćwiczyli scenę całowania przed spektaklem. Ursa nie była jednak zachwycona tym, że musieli udawać miłość - i to na oczach innych! Ikem zaskoczył ją niepokojącym spojrzeniem, kiedy ta zdejmowała maskę. Ursa miała żal do niego o to, wskutek czego tamten zaproponował

Zmieszana Ursa, skupiła się na wykonaniu powierzonego jej zadaniu - i pocałowała. Tej samej nocy, w której doszło wspomnianego wcześniej zdarzenia, z zapałem ruszyła do domu, aby przekazać matce o dobrej nowinie. Jej radość jednak szybko uleciała, kiedy ujrzała matkę płaczącą. Kiedy zapytał, co się dzieje i gdzie jest jej ojciec , jej matka powiedziała jej, że on był w szklarni z odwiedzającymi . Jednak przed Ursa opuścił pokój , jej matka podkreśliła , że kocha ją bez względu na to , co się stało . Ursa płaczeUrsa płaczliwie licytacji Ikem pożegnanie , aby zapewnić mu bezpieczeństwo .

Ursa crying.png

Ursa placze poniewaz musi sie rostac z Ikemem.

Po wejściu do szklarni , Ursa odkryli , że goście , o których matka rozmawiał byli Lord Ognia Azulon i jego syn , książę Ozai . Ogień Pan pochwalił jej piękno przed wspomnieć proroctwo poczynione przez ogień Mędrców , że zapewniona potężny ród władców wyjdzie ze związku małżeńskiego potomek Avatar Roku i własnego rodu . Ozai następnie zaproponował Ursa , a ona , bez wyboru w tej sprawie , zgodził się . Jak Ursa opuszczał miasto z jej narzeczonego , Ikem zablokowane drogi przewozu jest . Błagała , aby Ozai że zamówienie swoich żołnierzy , aby zatrzymać , nazywając księcia " [ jej ] miłość " . On spełnił , i wyszła z powozu i kazał Ikem iść do domu .

Pomimo jego żebractwa , Ursa powiedział mu, że jej decyzja nie może być cofnięte , jako propozycja Ozai za przynieśli zaszczyt jej rodziny . Ona wyraźnie do Ikem że małżeństwo Ozai było , co ona naprawdę chce i , ze łzami w oczach , powiedział mu raz jeszcze wrócić do domu , wiedząc , że tojedyny sposób , aby zapewnić mu bezpieczeństwo .

Ozai and Ursa's wedding.png

Ursa bierze slub z Ozaiem.

Ona następnie pozostawił zdewastowany Ikem przez stronie drogi .Życie jak ogień księżniczki wesele Ursa i wesele Ozai za .Podczas jego obchodów ślubu , Ozai poinformował Ursa , że powinna powiedzieć rodzicom , że zawsze byli dla niej dobry , ujawniając, że nie mogła już mieć powiązania z jej dawnego życia po zdarzeniu . W ten sposób , że został zmuszony do złożenia oferty rodziców pożegnanie , i zaczęła nowe życie jako księżniczka Narodu Ognia .Po jej małżeństwa , Ursa urodziła księcia Zuko , a dwa lata później , w Princess Azula .

Na rodzinną wycieczkę do Ember Island, Zuko prawie utonął w jego próby pomocy kraba żółw . Po Ozai uratował go , Ursa pocieszeni Zuko , trzymając go, gdy odzyskana z jego doświadczenia .  Jednak nawet po urodzeniu dwójki dzieci , była nie chcą zapomnieć o bliskich Zostawiła za sobą i napisał do nich często . Zatrudniona sługę pałac , Elui , wysłać tajne listy do jej bliskich w Hira'a , powodując Ursa aby zobaczyć ją jako część swojej rodziny , a to dozgonnie wdzięczny za usługi Elui . Jednak bez wiedzy Ursa , żaden z jej listów dotarł do miejsca przeznaczenia , jak Elua zdradził jej zaufanie i złożone nuty wyjazd na rozkaz księcia Ozai . Ursa i ZukoUrsa i Zuko .Ursa końcu stał się podejrzany o to, że Ozai przechwycił i czytać jej listy i wymyślił plan , aby oszukać go do przyjmowania go: .

Ursa caressing Ikem's mask.png

Ursa trzyma maske Ikema.

Pisała fałszywy list do Ikem w którym stwierdziła ona mu być prawdziwym ojcem Zuko miesięcy później , Ozai konfrontacji jej z jego wiedzy o piśmie , wskazując, że jej działania były zdradzieckie do korony Narodu Ognia . Ursa początkowo był wściekły , aby dowiedzieć się , że jej podejrzenia Ozai były prawidłowe , ale szybko rozpłakała się , gdy Ozai ujawnił, że podjęte środki, aby zabić Ikem . Ursa zażądał wiedzieć dlaczego Ozai zrobił tego , ponieważ oboje wiedzieli Zuko został naprawdę syn Ozai , a Ozai zareagował prosząc ją, dlaczego napisał fałszywą nas na pierwszym miejscu .

Ursa opowiedział mu swój pierwotny plan , i że część jej motywacją było to, że chciała Zuko nie był synem Ozai za . Jako akt zemsty , Ozai by odtąd traktować Zuko jakby pragnienie Ursa za było rzeczywistością. Później w nocy , Ursa znaleziono jej dzieci kłócą się o coś . Ciekawy , wyjęła Azula bok , aby uzyskać pełną historię i okazało się, że Ozai zapytał Lord Ognia Azulon przekazać przyrodzone Iroh za tronu mu się teraz , że Lu Ten zginął w oblężeniu Ba Sing Se . Jako kara za jego bezczelność , Ozai miała za zadanie przez rozwścieczony Azulon poczuć ból utraty pierworodnego , zabijając jego. Wstrząśnięty informacji , Ursa wysłany Azula do łóżka i poszedł do znalezienia męża . Po Ozai oświadczył, że każdy zamiar przechodzi z jego rozkazu , Ursa zawarł umowę z nim :tron dla życia Zuko jest . Ozai przyjął jej ofertę na dodatkowym warunkiem , że była do opuszczenia pałacu po wymyślił bezśladowe bezbarwny i bezwonny, trucizny , jak obawiał się , że będzie inaczej wsunąć go do niego , jak również. Ursa próbował negocjować , że odeszła z jej dzieci , ale został zmuszony do opuszczenia sama bo wszyscy oni być ścigani i zabijani przez Ozai . 

200px-Ursa hugs Zuko.png

Ursa zegna Zuka

Ursa uściski ZukoUrsa pocieszające Zuko tuż przed jej zniknięciem .Ursa wykonane truciznę i podał Ozai przed dokonaniem jej drogę do pokoju swoich dzieci , aby powiedzieć jej pożegnania . Pocałowała śpiącego Azula w policzek , zanim przejdziemy do Zuko i budzić młodego księcia . Przypomniała mu o jej prawdziwej , mocnej macierzyńską miłością i powiedział mu, aby zawsze pamiętać , kim był , bez względu na to , jak rzeczy wydawało się zmienić . Ona następnie ściągnął kaptur jej pelerynę nad głową i odeszła w cień . Opuściła pałac na łodzi , kierując się w stronę Hira'a . Przybywając w Hira'a w środku nocy , Ursa poszedł do starego domu jej rodziców , aby ich odwiedzić .

200px-Ursa becomes Noriko.png

Twarz Ursy zabiera Matka twarzy

Jednak dziewczynka otworzyła drzwi , zamiast i poinformował ją , nie wiedząc, z kim była , że Jinzuk i Rina oboje zmarł rok wcześniej. Zasmucony i dokąd pójść , Ursa wycofali się na scenie teatru w środku miasta i zawołał do siebie w milczeniu . Noren podszedł do niej , wierząc, że szukałem w następnej części gry , ale po realizacji , jak smutnebyły księżniczka Narodu Ognia było , zaprosił ją na śniadanie , coś Ursa chętnie akceptowane . Ursa staje NorikoUrsa odbiera jej nową twarz i tożsamość od Matki Faces , stając Noriko w procesie .Jak Ursa zjadła śniadanie , ona rozmawiała z Noren , gdy nagle , Noren wymienionej Ursa jej imię , gdy ona była jeszcze pewna , aby wprowadzić się .

Niewygodne Ursa straciła apetyt i przygotowany do wyjazdu, gdy Noren przyznał, że jest rzeczywiście Ikem , jej były narzeczony . Ikem ujawnił, że spotkał się z Matką Faces , który zmienił swoje oblicze . Ursa wywnioskować , że Ozai nie wyszukał i zabijania Ikem bo zmienił swoją twarz i tożsamość. Ikem dał Ursie szansę na nadrobienie czasu. Para poszła do zapominalskich Valley i czekał nanastępny sezon , aby przyjść na spotkanie z Matką Faces .

Matka Faces dotarła , ale został zaskoczony decyzją URSA , aby zmienić jej twarz , mimo jej oczywistej urody. Aby sprawdzić jej szczerość ,duch oferowane dotychczasowemu Księżniczka nową, znacznie jaśniej twarz, która Ursa zaakceptowana bez wahania. Jednak, gdy został zapytany przez Ursa Matki Twarze jakby chciał nowy umysł , że nie pamiętam jej dawne życie . Po długich obradach , Ursa zgodził się zapomnieć jej przeszłe życie , nawet to oznaczało dla niej zapomnieć dzieci wyjechała z powrotem do pałacu . Z nową twarz i tożsamość , Ursa , który znał się jako " Noriko " , ożenił Noren i miał jedno dziecko, KIyI .Życie jako Noriko Edytuj" Noriko " mieszka spokojnie z rodziną w Hira'a aż do przybycia ukrytego zespołu Avatar w 102 ASC .

Azula threatening Ursa.png

Gdy Azula Noren i NorikoUrsa jako Noriko z Noren .Noriko wątpliwość Aang i Katara od tego, czy zostały one myśleć o małżeństwie , ale widząc ich reakcje , szybko zagroził, że ją zabije, Ursa przeprosił córki za nie jestlepsza matka .

wycofał swoje zapytanie . Noren przerwał ich rozmowę , i twierdząc, wierzyć Sokka za tytułową historię o nich są historycy dramat , poinformowała grupę Ursa był najbardziej znanym członkiem trupy , ale że został zabrany do Stolicy Narodu Ognia . Gdy Zuko zapytał o Ikem'a , Noren przekazał im, że Ikem był chłopak Ursa , ale po Ursa została podjęta , wyjechał z Noriko dodając, że uważa się, że był prowadzony od do zapominalskich Valley, niebezpiecznym lesie niedaleko miasta . Poinformowała ich, że Ursa najwyraźniej powrócił do Hira'a lat później , szukając Ikem , a następnie udał się do zapominalskich Dolinie go znaleźć , choć Noren wątpliwość dokładność rachunku żony.

Azula grożąc UrsaGdy Azula zagroził, że ją zabije, Ursa przeprosił córki za nie jestlepsza matka . Następnej nocy , Zuko wrócił do domu , na poznanie prawdy o Noriko faktycznie jest Ursa . Gdy Zuko miał odejść, Noren zatrzymał go i powiedział żonieprawdę o swojej tożsamości . Azula pojawił się wdomu , którzy chcą ją zabić , a kwestionowanie czy Kiyi byłozastąpienie jej. Odpowiedź Noriko było to, że gdyby rzeczywiście był jej matka , jej jedyną wadą nie kochając jej wystarczy. Po Zuko pokonała Azulę i uciekła ,Matko twarzach pojawił , prosząc ją, czy chce odzyskać swoje dawne wspomnienia, która zgodziła się . Następnego dnia przeprosił Zuko i powiedział mu prawdę o piśmie . Zuko wybaczył jej i Ursa postanowiła podzielić swoją przeszłość z jej synem .

Osobowość Edytuj

Ursa durmiendo a Zuko.png

Ursa usypja Syna.

Jedną z cech definiujących Ursa była jej silna macierzyńska miłość i opiekuńczość jej jedyny syn, Zuko, i jej życie było poświęcone ochronie mu szkody. Jest także pragmatykiem, a ona zdecydowała się opuścić Ikem tyłu, aby go chronić, a później przyjął wygnanie w celu ratowania Zuko. Pomimo jej miłość do swoich dzieci, że zdecydowaliśmy się również zapomnieć o ich istnieniu w jednym punkcie, aby wybrać wewnętrzny spokój raz ona połączyć się z Ikem. W końcu przyszła żałować tej decyzji, zdając sobie sprawę, że Zuko i Azula byli jej prawdziwa rodzina. Choć nie wykazują zabawa strony, jak ona żartobliwie przestraszony Ikem i dokuczał mu w młodszych latach.

Umiejetnosci Edytuj

Ursa making.png

Ursa przygotowuje trucizne

Ursa wiedziała wiele o ziołach leczniczych i truciznach, gdyż jej matka była żoną dobrego zielarza. Po tym, jak wniosek Ozai Akceptacja małżeństwa, ona nie była znana ćwiczyć umiejętności, a pozostała nieznana aż do księcia stał się Zuko życie zagrożone, i ofiarowała jej umiejętności Ozai. Użyła swojej znajomość ziół i leków, aby utworzyć potężną bezbarwną i bezwonną truciznę, która była całkowicie nie do wykrycia.

Drzewo genealogiczne Edytuj

Information icon.png Osobny artykuł: Rodzina królewska Narodu Ognia
Sozin
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Roko
   
   
Ta Min
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Azulon
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ilah
   
   
Rina
   
   
Jinzuk
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Iroh
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Ozai
   
   
   
   
   
   
Ursa
   
   
   
   
   
   
Ikem
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Lu Ten
   
   
   
   
Mai
   
   
Zuko
   
   
Azula
   
   
Kiyi
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Izumi
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Iroh
   
   
córka
Izumi[1]

Błąd rozszerzenia cite: Istnieje znacznik <ref>, ale nie odnaleziono znacznika <references/>

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Więcej z Fandomu

Losowa wiki